Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról az életfelf...

Mit gondolsz arról az életfelfogásról, hogy egyedül csak a saját magad lelki épsége a fontos a világon semmi és senki más?

Figyelt kérdés
Így tehát csakis kizárólag magadnak élsz, az emberekkel nem törődsz, szeretteidet elhanyagolod, hiszen azok sem fontosak. Csak addig fontosak, amíg jól érzed magad mellettük, tehát ha valami baj történik akkor egyszerűen kilépsz. Azért élsz, hogy sikeres és boldog legyél - és tudod, hogy ezt csak egyedül érheted el, senki mást nem engedsz be a saját körödbe ami, vagy aki ártalmas lehet, felelősséget csak magadért vállalsz.
2012. aug. 18. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki így él, akkor eleve nem beszélhetünk nála lelki épségről.
2012. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyira távol áll tőlem, el sem tudom képzelni hogy ez tudatos döntése legyen egyes embereknek.


Ismerek egyébként egy ilyen fazont, de amin ő átment, az egy katasztrofális élet, így azt meg tudom magyarázni.

2012. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha az ember jól érzi magát így, úgy gondolja nincs szüksége senkire?
2012. aug. 18. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a felfogás valahol ösztönösen mindenkiben benne van ugyanis minden élőlény sajátossága az önzőség.Nálunk embereknél ezt feloldotta a szocializáció de alapjában véve azt látom,hogy mindenki csak a saját boldogulásával van elfoglalva.
2012. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen az emberekkel kapcsolatot azért teremt, de mindez csak felszínesség a részéről, egyfajta szerepjátszás.
2012. aug. 18. 19:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki így él az már eleve nem fog soha igazán boldog lenni hiszen sosem lesznek igaz barátai és a szerettei is elfognak fordulni tőle.Egy idő múlva teljesen magányossá válik a sikereivel meg kitörülheti a se.ggét ha már senki sem lesz kiváncs rá
2012. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az emberek 99%-a ilyen önző.Nekem meg olyan kell,aki nem ilyen:)
2012. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják antiszociális magatartásnak... Ez már nem szimpla önzőség, az ilyen ember mindenkin átgázol, mindenkit kihasznál, beteg, magányra ítéli saját magát.
2012. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem törődik senkivel, vele se fognak. Képtelen lennék rá, engem kikészít a magány gondolata. Ezerszer inkább hallgatom az emberek problémáit egész nap, mint hogy ne beszélgessek senkivel. De hát kinek mi a fontos.:)
2012. aug. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akit leírtál, típusos szociopata. Beteg ember.
2012. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!