Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is van így? (nem szeretek...

Más is van így? (nem szeretek sok ember között lenni, mindig azt hiszem, hogy engem néznek stb. többi lent, légyszi adjatok tippeket)

Figyelt kérdés
szeretném magam jól érezni, úgy megy is ha a legjobb barátnőm velem van, de ha egyedül kell valami olyan helyre mennem, ahol sok ember van mindig rosszul érzem magam. állandóan azt hiszem, hogy mindenki engem néz és rólam beszél. mindig attól félek hogy lesz valami kínos helyzet.. ezért nem szeretek nagyobb társaságba lenni, ha nincsenek velem.. osztálytársaimmal se szívesen buszozok együtt, mikor egyedül megyek. bírom őket, csak nem vagyok velük olyan közeli viszonyba és nem lenne közös téma.. tudom hogy hozzám szólnának meg minden, de én meg nem nagyon tudnék mit mondani, meg akikkel nem vagyok olyan közeli kapcsolatba, azokkal hülyén érzem magam, ha beszélni kell vagy bármi. pl. egy eset: egy buszon mentem 5 csajjal akik osztály társaim.. ők már fent ültek a buszon én meg szálltam fel. megláttam őket tök rossz volt.. mert ugye csak oda megyek hozzájuk hát osztálytársaim.. de tudom hogy nem tudok mit mondani nekik.. hiába nem találkoztam velük már tök rég.. jó pofizni meg nem akarok.. annyira rossz ez, hogy mások kedvesek velem, meg várnák hogy beszéljek velük, de ha ők többen vannak én meg egyedül akkor nem megy.. most is megtudtam hogy barátnőm nem jön az évnyitóra és eldöntöttem, hogy én se fogok.. mert senkivel nem vagyok olyan jó barátságba az osztályba (rosszba se persze) és kb mindenki úgy mint én ezzel a csajjal jóba van 1-1 valakivel és nem akarnám azt hogy sehova nem tudok odamenni, vagy nem érezném jól magam és úgy legyek ott 1 órát. lehet hülyeség de inkább ezért kihagyom az évnyitót.. :( van valami tanácsotok hogy mit csináljak, hogy leküzdjem ezt??

2012. aug. 31. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

:) hány éves vagy? és mióta érzed ezt?

hányan vagytok a családban? esetleg tesód is küzd ezzel?


egyéb hivatalos ügyeidet el mered intézni egyedül is?

2012. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
17 vagyok. kb 2 éve. de am az a furcsa hogy amúgy meg szeretem, ha érdeklem az embereket és figyelnek rám, de ilyen helyzetekbe rossz bele gondolni, hogy pl bemmenni egy terembe ahol sokan vannak.. de amúgy meg szeretem ha érdekli az embereket hogy milyen vagyok stb.. és többnyie úgy tudok megnyílni ha van velem valaki akivel jóba vagyok, akkor magabiztosabbnak érzem magam. az a "gáz" hogy tesóm egyáltalán nem, ő tök nyitott meg mindenki a családba.. hát pl tegnap volt a könyv osztás a suliba akkor is mikor oda kellett mennem és ott voltak még körülöttem olyan rossz volt.. hogy néznek meg minden.. :S
2012. aug. 31. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először arra kell rájönnöd, hogy mitől érzel így?


Amúgy ez szociális fóbia/szociális szorongásos zavar, nekem is ez a problémám. A családi hátteremmel nincs semmi baj, de kiskoromban egy gyerek mindig gyötört az iskolában, ezért kisebbségi komplexusom lett és fóbiám...

2012. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van 16/f vok :DD Amúgy nálam attól függ, hogy hogy ébredek reggel. Ha rosszul kelek akkor egész nap hordozom ezt a hüyleséget, ha jókedvvel kelek fel akkor meg szinte nem is érdekelnek a többiek :D
2012. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!