Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Élve eltemetésről tudtok...

Élve eltemetésről tudtok sztorikat?

Figyelt kérdés
Szóval, nem régibe hallottam olyat, hogy még régen (gondolom az 1800-1700-as években) az orvostudomány nem állt még a helyzet magaslatán így a halálozást sem tudták "szakszerűen" megállapítani. Éppen ezért ha valaki meghalt akkor egyúttal egy kötelet is vezettek valami módon a koporsóba és a végére egy harangot kötöttek, így ha a hulla mégsem annyira volt hulla az feléledt és a haranggal tudott jelezni. Ezt rajtam kívül hallotta már más is? Vagy ez tényleg így volt? Ha tudtok még ezzel kapcsolatosan történeteket azt szívesen várom!:) (bocsi ha rossz a kategória!)

2012. szept. 1. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Haiti a vudu országa.

Egyszer olvastam (most nem találom a cikket) hogy némelyik sámán képes olyan italt képszíteni, hogy a szív leáll, az illető kómába esik, de nem örökre. A tetemet még aznap el szokás arrafelé temetni mivel az párás meleg éghajlat végett elkezdene bomlani... aztán kiássák a sírrablók a hullát, és megvárják hogy elmúljon az ital hatása, és rabszolgaként dolgoztatják a cukorföldeken szinte ingyen. Rengeteg történetet is hallani, hogy mondjuk egy rég halottnak hitt rokon tizenévek után szembejön az utcán, és elmeséli hogy hogy szökött meg a rabszoglatartóitól.

[link]


Voltam is a Karib-szigeteken egy-két országban, és ahol rákérdeztem Haitire, mindenhol tartottak az országtól az emberek, hogy ott mindenkit megvuduznak aki beteszi a lábát az országba... bár én ilyenekben nyílván nem hiszek de a sámánkodásnak lehet tudományos magyarázata is.

2012. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Edgar Allen Poe-nak van egy elég alapos írása ezzel kapcsolatos adomákkal, az egész végén csattanó, sajnos a címét nem tudom (internet segíthet).


A Gondolat zsebkönyvek sorozatban jelent meg Petrik Ottó: Technikai kuriózumok c. kötete, ami egy teljes fejezetet szentel a tetszhalott-leleplező szerkezetek történetéről, emellett történetek is vannak benne.


Azt tudom, hogy ma már nem izgatják magukat az orvosok ilyesmivel. Meghalt? Mehet a fagyasztóba.

2012. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Haynauról terjedt el, hogy elájult és halottnak híve elföldelték. Később valamiért ismét kinyitották a koporsót, és akkor látták, hogy a kezei meg vannak sérülve, mert eszméletére térve megpróbálta magát kiásni.


De ez nem feltétlenül hiteles történet.

2012. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Poe-nak az egyik ilyen története az usher ház vége.
2012. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
100%
Előfordulhatott mikor otthon meghalt falun a jóember és felravatalozták majd jöttek a sirató asszonyok és az éjszakát végig nyirvákolták s ha ettől nem ébred fel akkor halott volt. Az hogy kijött a körorvos és az akkori eszközökkel megvizsgálta pld. tükröt tartott a szája elé,ha kómában volt biztos hogy elföldelték s vagy magához tért vagy szépen megfulladt igy is ugy is.Hófehérke kiköpte a harapás almát mert megbotlottak a koporsó vivők.Régen nem volt hűtött hullaház meg kötelező boncolás gondolom hogy pláne egy fertőzésben elhunytat igyekeztek mielőbb eltemetni. Elkerülhetetlen volt hogy néhány esetben akaratuk ellenére hibáztak az őseink.
2012. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Utánajárok azoknak amiket írtatok! Hallottam még egy olyan sztorit is, hogy egyszer régen meghalt egy asszonynak a férje akit ugye eltemettek, de az asszony elment egy jóshoz és az azt mondta neki, hogy a férje még él! Kiásták a sírt, és a koporsó belseje össze volt karcolva (körmével bizonyára) és mind a két karja össze volt harapdálva, mert feléledt és elkezdte enni a saját karját. Én alapból nem hiszek a jóslásban meg az is sántít, hogy elkezdte saját magát enni de én ha igaz ha nem szeretek ilyeneket hallgatni.

Egy másik az sírrablós volt: egy gazdag asszony meghalt eltemették és a temetést követve nem sokkal sírrablók kiásták. Miközben szedték le róla az ékszereket az asszony hirtelen feléledt a rablók halálra rémültek, mindent eldobtak és elrohantak. Az asszony felállt, és hazament. Ezt sem tudom, hogy igaz-e de ilyenekre kíváncsi lennék, hogy csak én hallottam-e ilyeneket vagy más is tud.

2012. szept. 1. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!