Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szélesebb lenne a nevek...

Ha szélesebb lenne a nevek választéka, mint Amerikában, milyen nevet választanál magadnak vagy a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Legyen az külföldi vagy belföldi név, személynév vagy más főnév (Mogyoró, Szellő vagy mint Amerikában Sunday --> ezek mind valósak). Esetleg a külföldi személyneveket engedélyeztetnéd itthon? Pl: Holly, Rose (így), Ginevra (ez utóbbi szerintem gyönyörű név)

Te mit választanál?



2012. szept. 2. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Magyarként sosem választanék ilyen hangzású neveket.

Ha amerikai lennék, akkor tetszene a Joshua (Josh), és a Julia (July).

2012. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Chelsea:P
2012. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem engedélyeztetnék ilyeneket. Egyrészt mert ezek köznevek, az embereknek hétköznapi tárgyak, fogalmak jutnak eszükbe róluk, és elég kellemetlen lehet ez pl. egy Mogyoró nevű ember esetében (remélem, tudod, hogy Amerika se szent hely, az ilyen hülye nevő embereket ott is ugyanúgy csúfolják meg körberöhögik). Mársészt meg rengeteg sok féle név közül lehet választani, ami már engedélyeztetve van, nem hiszem el, hogy van olyan ember, aki nem tud ezekből egyet kiválasztani a gyerekének, hanem csak azért is valami mást akar, amivel küöncködhet, hogy az jaj de egyedi meg szép. Külföldi neveket meg főleg nem engedélyeztetnék, pláne külföldies írásmóddal. Szerintem aki magyar, annak legyen magyar neve. Már lassan mindenben globalizálódunk, külföldi kaját eszünk, külföldi bútorok vannak a házunkban, külföldi ruhában járunk, külföldi népszokásokat veszünk át, amiknek köze sincs a mi kultúránkhoz. Legalább a nevünkből lehessen már látni, hogy kik vagyunk, honnan jöttünk. Annyi gyönyörű magyar név van, minek kellenének nekünk külföldi nevek? Le lehet pontozni, de nekem ez a véleményem.
2012. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Magyarként magyar nevet adnék a gyerekemnek. Nagyon tetszik pl. a Szira és a Zselyke név.


Ha Amerikában élnék, akkor a fiam James lenne, a lányom pedig Holly, vagy Grace.


(Egyébként nekem a Málna és a Mogyoró, Dió, Alma nevek is tetszenek, és második névnek adnám is. De elsőnek? Mintha célkeresztet rajzolnék a gyerek hátára)

2012. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Lilith :)
2012. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
MogyoróXDÚristen,ki az a nemnormális,aki ilyen nevet adna a gyerekének,hogy Mogyoró?:D
2012. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ikreim lennének, egy fiú és egy lány, akiket Dominonak és Dominanak hívnék. Najó, ez csak vicc. :D

Személy szerint tetszik a Pilar, Yésica és a Kevin is, bár utóbbi manapság elég cigányos... Meg még a Brian.

2012. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nagyon tetszik az Azra meg a Luna név (ezeket Boszniában meg Horvátországban használják, de ott se gyakoriak)Viszont ha mindkét szülője magyar a gyereknek, akkor nem adnék eki külföldi nevet, bármennyire is tetszik. Nálunk is vannak szép nevek, meg idióták is bőven, van miből válogatni.
2012. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöméknél az a helyzet áll fent, hogy az apa amerikai, az anya magyar. Most itthon élnek, a kisfiú 6, a kislány 1 éves, amerikai nevekkel. A kisfiút állandóan piszkálják, még a tanárok is megszólták a neve miatt, gondolom a kislánynál sem lesz másképp, ... nyilván nem tudják, hogy ők visszamennek Amerikába, és ott is maradnak, tehát oda illő nevet kaptak. Félig-meddig érthető mindkét oldal.

Viszont ha MO-n élünk, akkor nem adok a gyerekemnek ilyen nevet, mert szét fogják szedni alsóba az osztálytársak, és lelkileg elég beteg lesz, mint a fent említett pl-ban.

2012. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a gyerekem ezért ígyis úgyis normális nevet kapott volna.
2012. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!