Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen pofátlan...

Mit lehet tenni ilyen pofátlan szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Társasház földszintjén felújítanak. Hétfőtől péntekig hallgattam a fúrót, ami olyan erősen felhallatszik a 2-ra hozzám, mintha a szomszéd falat fúrnák. Szörnyen idegesítő, de megértem, hogy rendbe kell tenni a lakást.

Éjszaka dolgozom, szóval nappal aludnék egy 12-ig, hogy ne legyek zombi.

Gondoltam majd szombaton meg vasárnap nem csinálják, hiszen azok pihenőnapok. Tegnap megint egész nap zajongtak. Jó. Talán vasárnap nem.

Erre már 8-kor elkezdtek fúrni, kalapálni, ajtókat csapkodni. Elegem van.


A szomszéd banya nagyon háklis, tőle tudom, hogy hétvégén a társasház szabályzata alapján nem lehet felújítási műveleteket végezni. Ő már szólt nekik, de nem foglalkoztak vele.

Ha kihívom a rendőröket akkor kötelezhetik őket arra, hogy hagyják abba?


2012. szept. 2. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

először lemész hozzájuk, szólsz, hogy aludnál. Ha közlik, hogy munkaidőben tudnak fúrni, akkor pech. De talán máskorra időzítik.

Viszont vasárnap nem zajonghatnak, akkor először hívd a közös képviselőt, utána a rendőröket.

Egyébként mi a francot fúrnak ennyit, most már csak végeznek.

2012. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JulesM111 válasza:

Valószínűleg nem fúrnak, hanem vésnek :)

Nem sok mindent tudsz tenni, egy társasházi élet ilyen, néha valaki felújit, de lehet, hogy te fogod ezt tenni, vagy már meg is tetted, és akkor őket fogja az agyhugygörcs kerülgetni a zaj, és por miatt.


Elsősorban beszélj velük, érdeklődj, hogy meddig tart előreláthatólag a tervezett felújítós party. El fogják szépen mondani, hogy mi a terv, és ezek alapján eldöntöd, hogy ez neked mégis mekkora szenvedés lesz, és jópolgár módjára eltűröd.

Ha te szépen nyitsz, és elküldenek a fenébe, akkor társasházi szabályzat áttekint, köözös képviselő hív, majd ha nem intézkedik azonnal, elmész egy hotelbe aludni, számlát kérsz, átnyújtod a közös képviselőnek, és a közös költséget addig nem fizeted, amíg össze nem passzol a hotel számlájával. Persze mindenzt szépen korrekten írásos formában tedd, nehogy egy későbbi ütközés esetén baj legyen. Lehetőleg ne egy 4 csillagos 25ezer/éjes wellness szállóban aludj, hanem valami ki korrekt közeli panzióban 8ezer HUF-ért. Eljátszható a dolog, sőt ha ezért a lépésedért izélgetnek, hagyd, hogy bepereljenek :) Ide fog kellen a sok-sok dokumentum xD

2013. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!