Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a statiszt...

Mit gondoltok erről a statisztikáról?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről: [link]


Lehetséges hogy 2020-ra a magyarok 70% elutasítja az evolúciót?



2012. szept. 9. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nem igazán világos ez a dolog. Milyen tervek ezek? Mert nem olyan egyszerű csak úgy 10 év alatt manipulálni az emberek gondolkodásmódját. Még a kvantumfizika sem volt képes beférkőzni az átlagember tudatába a maga 60 éve alatt, nem hogy egy egyszerű logikus gondolatmenettel bizonyítható elmélet cáfolása. De amúgy honnan vetted ezt a statisztikát?
2012. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2012. szept. 9. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A sötét középkorban könnyű volt dogmákkal megetetni az iskolázatlan népet. Most mindenki jár iskolába, itt a tévé, az internet, és ahelyett, hogy eltűnnének a hagymázas elméletek, egyre több van belőlük. A vallás már nem divat, de itt van helyette mindenféle egyéb sületlenség: asztrológia, számmisztika, tévén keresztül gyógyítás... A gyerekek pedig sokszor szívesebben hisznek az interneten látott dolgoknak, mint a tanáraiknak.

Vannak olyan aránylag értelmes ismerőseim, akik elhisznek Emailben kapott álhíreket. Lassan oda jutunk, hogy nem tudják megkülönböztetni a paródiát a valóditól.


Ami meg az intelligens teremtést illeti, csak annyit kérdeznék: ha a világot valami intelligens akármi hozta létre, akkor ki hozta létre azt az intelligens akármit?

Csak nem egy másik intelligens akármi? Vagy talán az evolúció?

2012. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

"Lehetséges hogy 2020-ra a magyarok 70% elutasítja az evolúciót?"

Nem, azért valamennyi idióta mindig volt és lesz is, azt nem hiszem, hogy a 7o% valaha is megközelíthető lesz. Ugyan nagyon sok az idióta, egyre kevesebb a "vallásos idióta", akik elutasítják, a többi idióta szerintem nem foglalkozik a kérdéssel, és inkább a tudományos álláspontot tartja igaznak. Aztán van szerintem úgy 6o%, aki nem teljesen idióta, őket az ÉRTEMes agyatlan propaganda nem fogja meggyőzni. Szerintem a "nem biztos benne" kategóriából mehetnek a tagadók irányába az emberek.

2012. szept. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

lehetségesnek lehetséges, egy csomóan fogékonyak az értelmetlen hülyeségre, ha az ezotéria, homeopátia tömegeket mozgat meg, miért épp az ÉRTEM nevű állatságra ne lennének vevők?


Az ÉRTEM "tudományos mozgalom" egy vallás, ami éppen erőszakosan terjeszkedik, a belépés egyik feltétele, hogy nyilvánvaló tényeket kell tagadni, itt éppen az evolúciót. Ez nem nagy dolog, ez alapvetően minden vallásban megvan kisebb-nagyobb mértékben. (Pl: Jézus úgy született, hogy az anyja nem feküdt le senkivel, vagy éppen vizen járt, stb.) Az, hogy ők "tudományos elméletnek" lennének, egyszerű hazugság, nyilván a Népek Temploma sem úgy toborozta a híveit, hogy itt mérget fogtok inni, vazzeg.


Valamiért ők éppen az evolúciót pécézték ki maguknak, az evolúció tagadása a vallás felvételének a feltétele, ezzel nincsenek egyedül, keresztény felekezetekből is van egy csomó ilyen. A probléma az, hogy nagyon nehéz ezen a körön túllépni, mert aki nem krisnás, az nagyobbrészt leszarja az ÉRTEM -et, így az evolúciótagadás leginkább a térítéssel együtt lehetséges. Szóval hacsak nem indul el egy új vallásos reneszánsz, nem hiszem, hogy nagy mértékben megváltozna ez az arány.

2012. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két színes csíkot rajzolni elég könnyű.
2014. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!