Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz irányba tart az emberiség?

Figyelt kérdés

Elsősorban az emberi faj jövőjéről alkotott elképzelésetek érdekelne,de az országunk jövőjére is kitérhettek.

(Hozzáteszem nem provokatív szándékkal tettem fel a kérdést,hanem pusztán kíváncsiságból.)



2012. szept. 29. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Én nem bontom szét országokra.

az emberiségnek annyi lenne ha az élet forrása nem avatkozna bele.

Sajnos saját magunkat is képesek vagyunk az önzőség, és kapzsiság miatt kipusztítani.

2012. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően rossz az irány, de szerencsére egyre több ember gondolkodik környezetbarát módon. Csak sajnos egy hétköznapi ember nem fogja megváltani a világot, itt alapjaiban kéne megváltoztatni a rendszert.
2012. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha a környezetszennyezés elleni harcot tényleg eredményessé szeretnék tenni akkor Dánia példáját kellene követni,de az ottani embereknél olyan is a mentalitás.
2012. szept. 30. 00:23
 4/8 Rat Poison ***** válasza:
100%
Nem gondolkodom végletesen, "jó" és "rossz" fogalma számomra nem értelmezendő. Egy biztos; fejlődünk, ami kétoldalú érme, árnyékos és fényes egyaránt. Vissza lehet kívánkozni régebbi korszakokba, ám előtte érdemes átvizsgálni, mennyivel volt az szívesebben élhető a jelenleginél. Én semmi pénzért nem gyalogolnék 20 kilométert oda-vissza egyetlen csomag élesztőért és annak sem örülnék, ha a leghalványabb elképzelésem sem lenne arról, mi tart engem és kívülálló testeket a földkérgen.
2012. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az ember nem változik. Azt csinálja, amit a történelem során végig. Az emberiségnek az elkövetkezendő évezredek folyamán végig, mindig csak pár évtizede lesz majd hátra, mielőtt gyarlóságával elpusztítja magát. Így volt ez idáig, és így is marad!
2012. szept. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"és annak sem örülnék, ha a leghalványabb elképzelésem sem lenne arról, mi tart engem és kívülálló testeket a földkérgen"


Ja tényleg, a régi korokban ez volt a legrosszabb, hogy nem ismerték a gravitáció fogalmát. A nélkülözést, a járványokat még csak-csak el lehet viselni. De azt, hogy nem ismerték a gravitációt, na az már tényleg kibírhatatlan szenvedés lehetett.

2012. szept. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, hogy az emberiség folyamatosan és egyre jobban ismeri meg önmagát és a környezetét. Azt nevezik fejlődésnek. Az emberek nem egyformák, vannak, akik ezeket az ismereteket arra használják, hogy önző módon a saját hasznukat más kárára növeljék. Ezért az emberiség örökös harcot vív, amely néha brutális megoldásokat szül.

Ez nem jó, vagy rossz irány, hanem a fejlődés alaptulajdonsága.

2012. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rat Poison ***** válasza:
100%
Miért buzerálja a csőrödet ennyire, hogy más területű felfedezésre hoztam fel példát, mint te tennéd? Egyébként a szöveged további része is a hátulütőket mutatja be, tehát végeredményben egyetértesz velem, egyszerűen örömödet leled a kötözködésben. Egészségedre!
2012. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!