Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szívesen élnél a középkorban...

Szívesen élnél a középkorban esetleg az 1900 as évek elején?

Figyelt kérdés

Most volt a Tv-ben az elveszett jézus videó nyomában c. film és elgondolkoztam, hogy milyen lehetett 2000 évvel ezelőtt élni. Igaz, hogy nincs mindenféle modern kütyü, de te szívese élnél az akkori időkben?


Vagy azokban az időkben amikor nagyapáink, apáink születtek, 1940 körül.


2012. szept. 30. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Én l935-ben születtem. Sok tekintetben jobb volt a gyerek és ifjú korom, mint a mai fiataloké. De azért nem szeretnék újra olyan körülmények között élni. Kézzel mosni, szénnel fűteni, kútról hordani a vizet stb.
2012. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

És 40 évesen meghalni, és egy rossz terméstől meghalni, és a földesúr bármikor kedvére megölhet, ha esetleg útjában voltam, térdig sárban, ló- és embertrágyában, városban bármikor a fejedre önthetik az éjjeliedényt, nagy eséllyel még ahhoz is kevés jogod van, hogy felfordulj békében, egy szuvas fogba belehalhatsz, bármikor egy rossz mondatért (vagy egy téged nem szerető emberért) máglyán elégethetnek, látástól vakulásig robotolhatsz, a gyerekedet már 6-8 évesen küldheted ki a földekre dolgozni, hogy ne haljatok éhen...


Hja, a középkor szépségei.


A háború utána éhezés, nyomor és egyebeket ne is emlegessük inkább.


Nem, köszönöm, én jól elvagyok most. :)

2012. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem.


Én már eléggé elkényelmesedtem, és hozzászoktam az engem körülvevő világhoz.

A középkorban, de még az 1900-as évek elején is rengeteg olyan dolog nem létezett még, amelyek nélkül el sem tudom képzelni az életemet (például a számítógépem :-D).


A középkor egyenesen borzalmas lehetett, például mikor

- elkezdett fájni valakinek a foga (nem volt fogorvos),

- elkapott egy egyszerű kis tetvességet (nem tudták kiirtani),

- valamiért megromlott a látása, hallása (nem volt szemüveg, hallókészülék),

- kapott egy fertőzést (nem volt antibiotikum),

- vakbélgyulladása volt (többnyire belehaltak),

- rájött a hasmenés (még a wc papírt sem ismerték, helyenként a wc-t sem),

- akadt egy-két irigye (hamar eltették láb alól egy kellemes éjszakán),

- az uraságnak megtetszett a felesége, vagy a lánya (még csak nem is tiltakozhatott),

- gondolkozni kezdett (ezért hamar máglyára kerülhetett az ember),

- az urak példát akartak statuálni (és éppen az ő faluját égették porig és hányták kardélre),

meg még számtalan dolog miatt...


Persze, a romantikus oldala szép, de az a kor az emberek túlnyomó többségének nem romantikus volt, hanem folyamatos küszködés a megélhetésért.


Pedro

2012. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen :) Gyerekkorom óta vágyom a királyi udvarba :)
2012. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Egyrészt a modern kor vívmányai rendkívűl megkönnyítik az életünket és meg is hosszabbítják az orvostudománynak hála.Az egyenlőtlenségek és mérhetetlen igazságtalanságok a humanitás teljes hiány és még sorolhatnám ami miatt elképesztően borzalmas lehetett akkor egy egyszeri ember élete.
2012. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne internet simán, net nélkül viszont sehova.
2012. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap sétálgattam a british múzeumban. Van egy terem ahol a múlt századi orvosi felszerelések vannak. Az akkori orvostudomány (vastüdő, nőgyógyászati kellékek stb) Ahogy ott sétálgattunk, egyszerűen kirázott a hideg. Mondtam is a páromnak, hogy ilyen eszközök mellett soha nem szültem volna..(van gyerekem) Volt egy másik terem ami a középkori életről szólt.. Na ott is olvasva, hogy a nők, gyerekek senkik voltak , ezt az életet sem éltem volna.


Minden kornak megvan a maga hátránya. A nőknek akárhogy is nézzük a 20-dik század a legjobb kor. Előtte nem voltak annyira szabadok, hogy mi nők visszavágynánk. Még gazdag vagy nemes nőként sem élnék semelyik korban, mert a nőknek akkor sem volt jobb..

2012. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
1900-as évek elején igen. Háborúk ellenére is jobb lehetett. Majd leírom miért, most alszok.
2012. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az 1900-as évek eleje (az I. világháború előtt) tényleg jó volt. Csomó új technikai vívmány (autó, telefon, film) ekkor született, volt már villanyvilágítás, vasúti közlekedés, fényképezés, távíró, stb. Viszonylag stabil volt a politikai helyzet, nyugaton jólét volt, abszolút élnék akkor. Az internet és társai nem hiányoznának. (Persze, minden jónak vége szakad, hiszen '14-ben jött a háború.)
2012. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Középkorban én sem élnék, de az 1900 évek elején, vagyis az OMM-ben meg simán!

Akkor elmennék Erdélybe is, meg máshova is - a határokon belül! Milyen jó érzés olyan helyekre elmenni, ahova már útlevél kell...

Nameg Budapest. Régi villamosok, a földalatti...

2012. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!