Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy barátom aki az Elte...

Van egy barátom aki az Elte re jár, villamosmérnöknek készül tiszta rendes és jólnevelt meg gazdag is. Jól beszél angolul és spanyolul de az egyetlen bajom vele hogy barnabőrű. Akkor cigány nem?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az anyja/apja delamerikai es azert a barna bor. Es innen tud spanyolul.
2012. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Vegyük példának a majákat. Barnabőrűek de nem cigányok.
2012. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben inkabb (amerikai)indiai vere lehet (a ciganyok inkabb keletrol indiabol) jottek.
2012. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az anyja fehérbőrű és szőke de attól még a spanom cigány :/

úgy tudtam hogy a barna bőr a cigányok színe

2012. okt. 6. 20:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha cigány?

Egyébként nem csak a cigányok barnák.

2012. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

> az anyja fehérbőrű és szőke de attól még a spanom cigány :/

És ha igen, akkor mivan? Tiszta, rendes, és jólnevelt. Mi a probléma?


> úgy tudtam hogy a barna bőr a cigányok színe

Nem kizárólag.

2012. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kunok is barnabőrűek. De ha rendes, akkor miért baj, ha cigány? Nem kell rasszistának lenni.
2012. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem ne is nevezd magad a barátjának, ha ilyeneket mondasz róla... ha igazán a barátod lenne, akkor nem érdekelne, hogy cigány vagy magyar vagy mongol vagy bármilyen fajta.
2012. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tele van az ország barna bőrű nem cigány emberekkel.
2012. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem csak a cigányok barna bőrűek, a világon vannak még feketék, indiaiak, kreol bőrűek Dél-Amerikában, ők pedig keveredhetnek. Amúgy kérdezd meg tőle...


A barátod már bizonyította, hogy be képes illeszkedni a társadalomba. Éppen ezért nem értem. Ez a rasszizmusnak a legprimitívebb formája, amely még a cigányokkal szemben sem indokolt.

2012. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!