Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Annyira összevesztünk, hogy...

Annyira összevesztünk, hogy összetörtem lelkileg! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok.Édesanyámmal és édesapámmal élek.Anyumat elküldték 6 év után a munkahelyéről!És 58 évesen nem szívesen veszik fel máshova dolgozni!Én frissen végeztem az iskolában,és szintén nem sikerül elhelyezkednem sehol.Pedig van pár végzettségem.A párom lakhelyén rengeteg lehetőség kínálkozna számomra,és átbeszéltük,lehet jobb lenne,ha odaköltöznék hozzá.A munka miatt is,és a családi viszonyom miatt is részben.Ez már a végső stádium.Próbáltam rendezni apámmal az ügyeimet,de nem ment.Egyedül kevés vagyok,és ő nem hajlik a dolgokra.Anyumnak ezt elmondtam ma,és nagyon összevesztünk.Nem csak emiatt.A sok feladatlan számla,és az is benne volt,hogy 21 évesen nem találok munkát,és besokallt.Olyan dolgokat mondott el veszekedés közben,amiket eddig sosem vágott a fejemhez.Például hogy tanulás helyett már rég el kellett volna mennem dolgozni,stb.Tehát elég lett volna akár a 8 osztály is!Ja,és hogy mivel ők neveltek fel,kötelességem az egész fizetésemet odaadni nekik,ha lesz.Holott eddig azon az elven volt,hogy a számlák egy részét rendezem,és ezzel letudtam az én részemet.És a barátomat is nagyon szidta,akinek nagyon sokat köszönhet anyám...Elegem van a munkanélküliségből!Már annyira kivagyok,hogy legszívesebben véget vetnék az életemnek!Erre rátesz még az is,hogy apámmal nem valami rózsás a viszonyom.Tudniilik elég sokat iszik.És emiatt egyszerűen taszít magától.Nem tudom nézni,ahogy a számlák sorakoznak,a pia mégis el van neki raktározva!Ez is a veszekedés része volt...Megmondtam,hogy én nem fogok azért gürcölni,hogy támogassam a piálásban.Kifizetem a számlákat 80%-ig,a többi az ő ,,gondjuk". Van itt olyan akivel priviben beszélhetek erről...aki hasonló helyzetben van? Amúgy még sosem vesztünk össze,főleg nem ennyire.Most minden gondolat kijött belőlem is,és legalább tudom,anyám a szíve mélyén milyen embernek hisz.Nagyon megsértett!Azt mondta azonnal költözzek el,látni sem akar!Még le is ku***zott,pedig tudja,hogy az az első barátom akivel most vagyok már 3 éve!A legmeglepőbb mondata az volt,hogy ő nem megy el dolgozni,mert őt apám eltartja majd,de én már nem vagyok senkijük,hogy eltartsanak!Nem is az izgat,hogy nemm tartanak el,mert nem várom el természetesen,(így is mindenem ami van,önerőből származik)de olyat mondani hogy én senkije vagyok!Segítség! :(

2012. okt. 15. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Lehetőséged van elköltözni egy olyan helyre, ahol lenne munkád, és te még gondolkozol? Nem értelek...
2012. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a legszomorúbb, hogy alapvetően érelemes embereket is kifordít önmagukból a pénztelenség. Átérzem a helyzetedet, nálunk ugyanez van mostanában. Anyám 70-et keres, én havi 40-et, mert mellette egyetemre járok, nincs pénz normális kajára, mindig csak a számlák. Pedig én azt mondanám magunkról, hogy tanult, kulturált emberek vagyunk, nem szoktunk alpári módon viselkedni, de már nálunk is elszabadult a pokol. Leribancoztuk egymást ok nélkül, kiabáltunk, mint a cigányok és még meg is dobott valamivel. És mikor nyugodtabb állapotban vagyunk, akkor átgondolom, hogy mi vezethetett idáig, hogy ennyire undorító módon viselkedtünk. Az a rohadt pénz..

Jó lenne legalább egy átlag életszínvonalat fenntartani. Én csak azt tudom mondani, hogy ha megoldódik az anyagi helyzetetek, nem lesznek ekkora veszekedések. Elborult aggyal az ember azt se tudja, miket hord össze.

2012. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mai volt az első eset?Na, akkor figyelj, nekem anyám kb már 10 éve mondja ezeket...Közben volt 3 munkahelyem, akármit elvállaltam, itthon mindent megcsinálok, nem iszom, józan életű ember vagyok, de az anyám szemében csak egy semmirekellő, "akivel csak a gond volt mindig".Persze az alkoholt azt szereti.Csak azért nem hagytam már hamarabb magára, mert féltettem a lakást rá hagyni, mert ha iszik, totál megbízhatatlan.Nem szeretném, ha leégne, vagy kirabolnák.Ezért nem is dolgoztam sokáig.

Munkáról annyit, hogy azok szégyelljék magukat, akik idáig juttatták az országot és jobb sorsra érdemes embereket, családokat.Ők dőzsölnek, gondtalanul, miközben sok család súlyos árat fizet ezért!Írhatsz nekem privátba, szívesen beszélgetek, de sok okosat attól tartok, nem tudok mondani, hisz a magam problémáiból is alig bírok kikászálódni, még csak terveim vannak, hogy mi lesz belőle,azt nem tudom...

2012. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rendeződik az anyagi helyzet, nem lesznek veszekedések...

Az lehet, de a veszekedéssel töltött napokat, heteket nem fogja pótolni senki.A kimondott szavakat visszavonni nem lehet.Örökre tönkremehet a kapcsolat.Szerencsés az olyan család, ahol a nehézségek ellenére is meg tudják tartani a békességet.Ehhez kölcsönös együttműködés és tisztelet kell.

2012. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!