Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy nevezik azt, amikor egy...

Hogy nevezik azt, amikor egy ember gondolatokkal terhelt és képtelen "kikapcsolni"? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és folyton pörög az agyam. "Éjjel nappal" kattogok és képtelen vagyok lenyugodni.

Mindenen, szóval nincs egy adott téma. Túlterheltnek érzem magam. Főleg a jövőmön gondolkodom sokat, teljesen kilátástalannak érzem, de a jelenlegi életemen is, hogy hogy tudnék kitörni. Mindenen idegeskedem és emiatt frusztrált vagyok. A szüleimmel és a bátyámmal élek. Anyagilag hol így, hol úgy állunk. Apum szalag mellett dolgozik, 140 ezret Ft-ot keres, anyám takarít, ő 60 ezer Ft-ot keres.

Anyum nem tud spórolni, ezért sokszor vitatkoznak és hónapvégére soha sem jövünk ki, pedig kijöhetnénk. Ugye most megint fűtés, az kb. havi 60 ezer Ft. Múlt évben 250-300 ezer Ft volt az álltalány, mivel nem járnak gázórát leolvasni.


A lényeg, hogy mindennel leterhelem magam. Folyton pörög az agyam és képtelen vagyok kikapcsolni. Ez frusztráláshoz vezet, emiatt ingerlékeny vagyok, bár ezt ritkán közvetítem a környezetem felé. Így képtelen vagyok célokat kitűzni magam elé, teljesen elment az életkedvem. Rettentően pesszimista és anyagias lettem. A jövőben csak annyi számít jelenleg számomra, hogy legyen pénzem és igazából semmi más. Múltkor 3 órát voltam képes aludni, mert hajnali 3-tól reggel 7-ig kattogtam (ez még csak 1-szeri eset volt).

Jelenleg esti iskolába járok mivel nappalin csúfosan leszerepeltem. Most fogok érettségizni, utána szakácsnak megyek.

Voltaképpen tanácsokra lennék kíváncsi. Gondolom ez nem egyedi jelenség, mások is végigmentek már ilyenen vagy mennek.

Hogy tudnám szelektálni a gondolataim, ill. hogy rangsoroljam és, hogy kezdjek neki a problémák megoldásának?



2012. okt. 29. 10:05
 1/4 anonim válasza:
Minden az agyban dööl el, próbálj meg ugy élni, hogy ahol éppen vagy 100% legyél ott testileg lelkileg, tehat az agyad is ott legyen ne máson járjon. Ez szerintem nagyon fontos, hogy élvezni tudd az életeded. Ha van célod az nagyon jó. majd valahogyan rájössz arra is , hogy nem csak a pénz a legfontosabb, hogy a szeretet egy igaz barát, családtag, vagy valaki sokkal fontosabb lehet, azaz vele foglalkozni-beszélgetni is van olyan fontos mint a pénz. Remélem tudtam segiteni..Az agyadat probáld erre átállítani..Férjemnek már majdnem sikerült.
2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Stressznek nevezik.
2012. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sportolj, ha arra rákoncentrálsz talán majd kitisztul a fejed legalább arra az időre.
2012. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaja, stressz. Mivel nem kötelező, abba szoktuk hagyni. Ez a módszer.
2012. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!