Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit választanátok: tehetség...

Mit választanátok: tehetség vs szorgalom? Csak az egyiket lehet!

Figyelt kérdés
Szerintem a szorgalom jobb, mert elérhetsz valamit, ha nem vagy tehetséges is, de ha tehetséges ám link vagy, akkor nem valószínű. Szerintetek?:)
2012. nov. 8. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kérdés megválaszolhatatlan. Hiába vagy vagyon szorgalmas, ha pl. a matek rejtelmeit nem érted, semmire sem mész a szorgalmaddal. Ugyanakkor a tehetséggel kapcsolatos fejtegetésed teljes mértékben helytálló.
2012. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pietrosol ***** válasza:
85%

Szia!


Erre valóban nehéz válaszolni,amennyiben választáshoz van kötve!A tehetség szorgalom nélkül meddő,míg a szorgalom,-egy barátom apjának szavaival élve-hülyeséggel párosulva,végtelenül veszedelmes!


Egy

2012. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pietrosol ***** válasza:
51%
Egy?-ezt nem tudom megindokolni!
2012. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

tehetség! mindenképpen


a szorgalom tehetség nélkül több mint szánalmas :((( akkor már inkább az se legyen ...

2012. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
A szorgalom tehetség nélkül több mint szánalmas? Szerintem meg a szorgalom hülyeséggel párosítva szánalmas. Amúgy meg tegyük fel, hogy tehetséges író valaki, hozzá képzelve, hogy lusta mint az állat. Na vajon hány könyve fog megjelenni? Bumm, és máris kitörölheti a seggét a tehetségével. Én a szorgalmat választanám. Tehetségem nekem is van néhány dologhoz, de sajnos erősen hajlamos vagyok a lustaságra. Amúgy az, hogy valaki nem szorgalmas nem egyenlő azzal, hogy link, ezt azért ne keverjük össze. Attól még, hogy nem vagyok egy szorgos kis hangya, eleget teszek a kötelezettségeimnek:)
2012. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. nov. 8. 20:58
 7/14 Crisopher ***** válasza:
35%

Nem lehet megválaszolni a kérdést.

A tehetség, ha lustasággal párosul, akkor bizony elenyészik, és sosem tud kibontakozni.

Ha a mérhetetlen szorgalom mellé nem párosul tehetség, akkor az csakis erősen destruktív cselekedetekhez fog vezetni, és semmi jó nem fog származni belőle. Ennél még az elfecsérelt tehetség is jobb.

Tehetség és szorgalom csak együtt képesek nagy dolgokat létrehozni.

2012. nov. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkinek nagy dolgokat létrehozni. Meg aztán ez egy relatív dolog, kinek mi számít nagy dolognak. Az elsődleges cél a faj fennmaradásának szempontjából inkább az életképesség, és ez a két említett tulajdonság bármelyikével elérhető. Önmagában egyik sem elég semmire, de olyan úgysincs, hogy valaki csak egy tulajdonsággal bírjon.
2012. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a tehetséget választom. A lustaság pedig fél egészség. Tehetségesnek lenni sokkal jobb, mert akkor úgy is eltudsz lenni, hogy nem erőlteted meg magad. Pl. vizsgáknál, vagy feleleteknél, egy csomóan tanulnak, magolnak, aztán teljes görcsben állnak a tanárok előtt, és alig mernek megszólalni, pedig mindent tudnak. A tehetséges meg kimegy, bár semmit nem tud de összedumál valamit, és a végén jobb jegyet kap, mint a szorgalmas.(Tapasztalat.)
2012. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szorgalmat választanám,(akaraterőt) mert azzal tehetség nélkül is sokra lehet vinni, de pusztán a tehetség akarat és szorgalom nélkül nem ér semmit. Szorgalom kell, tehetség nem fontos...
2012. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!