Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy mindig a...

Miért van az hogy mindig a buta, tanulatlan embereknek van a legnagyobb szájuk? Csak engem idegesítenek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 12:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha nem érted az iróniát az a te bajod,de hát a kérdésre remek példa vagy
2012. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

Ameddig a szájuk nagy, de azzal nem érnek el célt, addig nem baj, jártassák. Eleresztem a fülem mellett, ráhagyom, elkerülöm, stb.


De ha az van, hogy az atombuta magabiztos fellépéssel nagy szájjal megkap egy melót, én meg félénkségem és határozatlanságom folytán nem, közben jóval több eszem van, és sokkal pontosabban és gyorsabban végezném az adott munkát... Akkor bizony idegesít. De hát hiába, amíg neki az észhiány a problémája, addig nekem a bátorsághiány... Úgy tűnik a nagy száj a menőbb.


Sajnos sokszor az ilyen nagyszájúakat választjuk meg vezetőnek... Nézz szét a parlamentben!


Továbbá nem csak az a rossz, hogy a tanulatlan butáknak nagy a szája, de felelőtlenek is és nagyok az elvárásaik is. Jellemzően úgy szaporodnak, mint a nyulak! És ha nincs pénzük felnevelni a gyerekeket, akkor gond nélkül harcolják ki a segélyeket, támogatásokat... Mindeközben az okosak meg szorgosan dolgoznak, spórolnak, félretesznek, és utána lépnek csak gyerekvállalásra, de addig az állam az ő megtakarításaikat milliószor lecsipkedte, hogy legyen miből segélyezni a tanulatlanokat... Hát ez az idegesítő, nem az, hogy hallatják magukat.

2012. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még kifelejtettem:

Mennél okosabb valaki, annál bizonytalanabb szerintem, és annál megfontoltabban szólal meg. Hiszen ha utánaolvasunk valaminek, egyre több dolgot ismerünk meg, és tudjuk, hogy még mennyi dolog van, amit nem tudnunk...

2012. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

12-es:

Tehát te döntöd el. Taníts, Mester!

2012. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azért az megmosolyogtató, hogy csak 'okos' emberek válaszoltak. Egyébként a buta és a tanulatlan nem szinonimák.
2012. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nyilván egy tanulatlan ember is lehet értelmes a maga módján. Nagyon sokan egy sima szakmával sokszor többre viszik mint egy 2 diplomás valaki. Itt tipikusan az alpári emberekre gondoltam akik buták és még csak eszük ágában sem lenne fejleszteni magukat mert ők így is azt hiszik hogy ők a világ teteje. Elég sok helyen megtalálni az ilyeneket. Szállj fel egy buszra, vagy csak sétálj az utcán, mert sokszor ok nélkül belekötnek az emberbe vagy utána kiabálnak ezekre az emberekre gondoltam...
2012. nov. 12. 14:58
 17/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Értem én, hogy mire gondolsz, és alapvetően egyet is értek, de! Engem az is idegesít, amikor valaki a tanultságot és az értelmet a diplomák számától teszi függővé.

"Nagyon sokan egy sima szakmával sokszor többre viszik mint egy 2 diplomás valaki."

Nagyon sok "sima szakmával" rendelkező értelmes, intelligens ember van, és bizony találkoztam már nem kevés diplomás bunkóval is. Az általánosítással nem értek egyet.

2012. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled. Én is találkoztam diplomás bunkóval és ismerek nagyon értelmes szakmával rendelkező embert. Nem állt szándékomban általánosítani, pont ezt akartam éreztetni hogy nem mindig az az okos akinek diplomája van. Bocsánat ha rosszul fogalmaztam.
2012. nov. 12. 15:14
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem arról van szó,hogy akinek nagy a szája,az buta is,hanem arról,hogy ki hogy tud átgázolni az embertársain.Ismerek olyat,aki nagyon sok dolgot tett le az asztalra és egyáltalán nem buta,mégis egy elviselhetetlen alak.
2012. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs annyi eszük, hogy felfogják, hogy amit (és főleg ahogy) mondanak, az bődületes baromság. Nem mérik fel, hogy ostobaságot mondanak, sőt, egyesek mintha még büszkék is lennének rá.

Szakipari suliba járok, érettségi után jöttem, de nagyon sokan vannak, akik a 8. osztályt alig tudták kijárni, és 16-18 évesen még mindig a 9. osztály padjait koptatják, ugyanakkor annyira nagy mellényük van, annyira büszkék a semmire, hogy elképesztő. Néha csak fogom a fejem. Tudom, hogy én sem vagyok zseni, de még csak kielemkedően okos sem, de tudom, hogy mikor kell hallgatni.

2012. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!