Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jövőre tényleg fizetni kell a...

Jövőre tényleg fizetni kell a bankkártyás fizetések után is?

Figyelt kérdés

Ez csak tervezet vagy már biztos? Nagyon durva, de akkor kb mi leszünk az egyetlen ország a világon ezzel, nem?

Pont ezért szerettem külföldön a kártyát használni, na de ez így durva :(



2012. nov. 14. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos. Ha 1000 Ft-ot fizetsz a boltban, akkor 2 ft-ot fognak levonni. Ha meg felveszed a bankból a fizetésedet, akkor meg 1000Ft-ként 3 Ft-ot von le. Az előbbinek nem tudom mi értelme van, hiszen arra akarják rávenni az embereket, hogy minél többen használjanak bankártyát...de így? Inkább készpénzben kérem a fizetésemet. Alapból utálok pénzzel fizetni, csakis kártyával.
2012. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lassan el kell kezdenem félretenni. Nem tudom, hogy hogyan fogom bírni ezt a három forintot ezresenként. Egyelőre még csak pár ezer forint felvételére van fedezetem. Na majd talán a következő hónapban több szerencsém lesz...
2012. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

hát undorító ja

és nem beszélve arról amit írtam h külföldön akkor ugye rengeteg előnye volt, mert más volt az árfolyama na meg váltogatni se kellett eleve, de így most ... ez nagyon durva !!!

2012. nov. 14. 20:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Erre már szavak nincsenek tényleg... nem tudom, januárban honnan lesz 600 forintom, hogy felvehessem a fizetésem. Lehet, hogy két alkalommal bliccelni fogok havonta, és az ebből befolyt összegből megoldottam a gondot.
2012. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És még nem is szóltam a két forintos csapásról :D, nehéz az élet...
2012. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

most hiába poénkodsz ...

undorító h az ember 15-szörösen leadózott lóvéját még csapolgatják mindenféle trükkökkel, és hiába csak itt-ott 600 Ft, ja hát persze, csak éppen a sokszor 600 más havonta se kis tétel ... szóval gusztustalan na, de amikor ezt meséltem civilizált nyugati országbeli embernek, el se akarta hinni, mivel náluk meg pont a kártyás fizetésre adnak legtöbbször kedvezményt ... de hát persze kár összehasonlításokat tenni, hiszen náluk nem elsődleges cél a pénzek nyom nélküli mozgatása, nálunk meg azért eléggé az ...

2012. nov. 15. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem ezzel a sztorival összefüggésben, de azért a kártyára való rászoktatás sem mindig tud kifizetődő lenni. Nézd meg az Amerikai Egyesült Államok katasztrófa sújtotta részét. Mindenki bankkártyával a zsebében rohangál az életet jelentő tételekért, de mindenhol csak készpénzt fogadnak el, amit az automaták éppen nem hányak magukból.


Persze, mint írtam, nyilván nem az a helyi törvénykezés célja, hogy helyesen neveljen.


+ egyébként miért példálózik mindenki kényszeresen a nyugati emberekkel? A nagy nyugat döntő többsége már régen leépült szellemileg, sokak soha fel sem voltak épülve...


Viszonyítási alapnak javaslok napkeleti civilizációkat, esetleg nem mindig klasszikus nyugati értelemben vett régiókat, mint például Dél-Amerika. Elfelejtésre pedig Észak-Amerikát és Nyugat-Európát.

2012. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ja hát ha így gondolkodsz, akkor hogyne :)


de tudod nekem az a tapasztalatom, hogy a legkisebb város/falu sarki gyógyszertárában is jobban örülnek a kártyáknak, és pont arról írtam, hogy az élet nagy része igazából teljesen készpénzmentesen zajlik!

2012. nov. 15. 20:41
 9/15 A kérdező kommentje:

te figy, és miért hanyatlik a Nyugat? mi a gond ott?

az a fránya Spanyolország is mennyire süllyed és egyre mélyebben van, de hogy még mindig szívesen cserélnék, az is biztos ... a többiről már nem is beszélek

2012. nov. 15. 20:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szívesen cserélnél. Ha úgy alakul, megyek veled, mikor indulunk? Bár én inkább Görögország felé húzok.


Egy nagyon érdekes külpolitikai magazint néztem egyszer, amelyben Nógrádi György külpolitikai szakértő beszélt arról, hogy egyszer találkozott egy német taxissal. A sofőr állítása szerint Németországban 2-3 ezer eurót kereshetne havonta, Luxemburgban 5-7 ezret. Ő mégis Görögországban dolgozik 800 euróért. Nincs stressz, mindig meleg van, élvezi az életet. /// Én majdnem dupla annyit keresek, mint ő, ráadásul a magyar árak biztosan kíméletesebbek a görög társaiénál, mégis féltékenyen gondolok bele arany életébe.


A nyugat már tartó, és hamarosan (10-20 év) bekövetkező totális bukását biztosra veheted. Persze ez nem jelent se halált, se abszolút éhezést (bár Demján szerint utóbbiból ki fog járni, különösen Európában). A vezető szerepben Kína, India, Oroszország és Dél-Amerika országai fognak tetszelegni, felvevő piacnak meg megmaradunk mi (is).


Hogy miért? Nem vagyok szakértő a témában, de kétségtelen, hogy ezt a nyugatias, "gazdagos" játékot az angolszászok azzal alapozták meg, hogy az anno gyarmatosított területeket teljesen kifosztották. Persze ebben Nyugat-Európa többi országa is élen járt. Minek után már nincs mit gyarmatosítani, nincs mit lopni, háborúk provokálásával lehet ideig-óráig fenntartani a fenntarthatatlant. Demográfiai okai is vannak szépszerével a történetnek: fiatalodó versus elöregedő társadalmak, stb.


Mindenesetre egyénileg még így is mindenkinek lehetősége lesz csúcsra járatnia magát, viszont tömegesen a napnyugati civilizációk (kivéve Dél-Amerikát) másod-, de inkább harmadrendűek lesznek nemsokára.


/// -> Bár ezzel csak a felszínt kapargatom. Igazi, mélyenszántó értekezéseket alternatív újságíróktól, külpolitikai szakértőktől kaphatod meg, csak keresgess az interneten.


-----------------------------


Csak remélni tudom halványan, hogy ennek a sok bőrlehúzásnak, ami a kérdésedben is szerepel, majd a későbbi MNB körüli varázslatnak az lesz a célja, hogy csatlakozunk oda, ahova érdemes. Halványan remélni talán érdemes.

2012. nov. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!