Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tartotok igazán személytle...

Mit tartotok igazán személytlelen ajándéknak? Illik bugyit és társait ajándékozni?

Figyelt kérdés
Én a pénzt és az ilyen háztartási cuccokat,pl villanytűzhely,hűtőt tartom a éegszemélytelenebbnek
2012. nov. 18. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A villanytűzhely vagy hűtő speciel ritka, hogy fa alá kerüljön, de ha igen akkor arra nyilván szükség van. +1 hűtőt azért az emberek nem szoktak ajándékozni, hacsak nem romlott el a régi.

Bugyit meg az ember a barátnőjének vesz, ami viszont nem személytelen, de nem is a nagycsaládi csomagbontásnál kell odaadni... :)

2012. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Személytelen" ajándék nincs. Az ajándékozottal valamilyen kapcsolatnak lenni kell.
2012. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ. Egy üveg bor is lehet személyes, ha tudom az ajándékozottról, hogy milyen bort szeret, vagy tudom, hogy a barrique-oltat szereti, de nem venné meg magának, biztos, hogy örülne neki. A személytelen ez esetben az, amikor bemegyek a boltba, s megveszem az első kikukucskáló Egri bikavért "azt úgyis mindenki szereti, az jó lesz..." felkiáltással, s így fél perc alatt lerendeztem a vásárlást.

Bugyit a barátnőnek veszel, de ez nem személytelen, hisz az ő mérete, ízlése szerint választod ki.


A személytele ajándékok azok, amiken nem kell gondolkoznod, mert univerzálisak, bárkinek megvehető, olyan, mint a huszadik bögre. Amiből ha egy sima fehéret veszel és rárakatsz egy akár közös képet, akár egy olyat, ami egyik fontos pillanatát örökíti meg, máris személyessé válik, enélkül csak egy unalmas huszadik bögre lesz.

Vagy az ajándékcsomagok. Soha nem veszek (állítok össze) ilyet, hacsak nem tudom, hogy tényleg szüksége van rá és örülne neki.

De ilyen a cserepes virág is, ezen sem kell sokat gondolkozni, meg az akármilyen díszdobozos ajándék ital 2 ajándékpohárra. Ez utóbbit csakis akkor, ha tudom, hogy azt a bizonyos fajtát szereti, na ekkor már nem személytelen.


Számomra ezt jelenti a személyes és személytelen ajándék. Még inkább megfogalmazva, a személyes az, amiről biztosan tudom, hogy szüksége van rá és örülne neki, nagy gonddal választom ki, hogy melyik számára a legjobb és mindent megteszek annak érdekében, hogy olyat válasszak, amit ő is megvett volna magának, és persze használja is.


28/N

2012. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az előre összeállított ajándékcsomagok, kozmetikai csomagok ilyenek, meg a bögre/toll/zokni/nyakkendő klasszikusok. Az ember csak bemegy a boltba és lekapja a polcról az első vackot, amit meglát. Többek közt ezért is rossz a kötelező ajándékozás, én például utálok ilyeneket kapni, inkább ne vegyen nekem semmit az illető, nem sértődöm meg, csak ne költsön egy fillért se hülyeségekre. A pénz/ajándékutalvány még mindig jobb, igaz, hogy az is személytelen, de abból legalább azt veszel magadnak, amit akarsz. Bugyit szerintem legfeljebb olyannak illik adni, aki közel áll hozzád, és ismered a méretét és az ízlését is. Csak tényleg nem olyankor kell átadni, amikor sok ember gyűlik össze és figyelik, hogy ki mit kap :)

Háztartási gépeket azért szerintem is ritkán ajándékozunk, annak mindig oka van :)

2012. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nagyimnak adtunk már tangát karácsonyra. :-) Folyt a könnyünk annyit röhögött mindenki. De persze tudtuk, hogy nem fog megsértődni. Hugom is kapott tavaj páromtól bugyi+melltartó szettett. Ő választotta a színt és a fazont, én meg a méretet. Azt is a nem egészen szűk családi körben lett odaadva. Akkor lenne ciki szerontem, ha nagyitól kapna tangák helyett frotír pundra bugyit teljesen komolyan. De szerintem mi már csak azért os röhögnénk vele együtt, kínunkban. Idén vibrátorra gondolt a párom neki. Háát, én már ebben nem vagyok annyira biztos. Talán itt a határ. Nem karácsonyra való. Majd szülinapjára.

Egyszer én egy csomag írható CD-t kaptam. Na, az személytelen. De örültem neki, elhasználtam. A pénz is az. Kivéve, ha olyan ősöktől kapja az ember, akiknél nagy a generációs különbség.

2012. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!