Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiknek a szülei eltérő...

Akiknek a szülei eltérő nemzetiségűek azoknak a gyerekei milyen nemzetiségűek?

Figyelt kérdés
pl anyám olasz apám magyar én meg itt születtem mindkét nyelvet tökéletesen beszélem és Olaszországba is gyakran járok.Félig olasznak és félig magyarnak tartom magam, szerintetek van ilyen hogy félig ez félig az?Vagy szerintetek mi vagyok?
2012. nov. 29. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy van.

Miért ne lehetne 2 nemzetiségű valaki?

2012. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mondjuk amikor itt vagyok akkor sokan úgy néznek rám mintha turista lennék attól függetlenül hogy félig magyar vagyok és ugyan ez a helyzet Olaszországban is ott pedig magyar vagyok szinte mindenki számára
2012. nov. 29. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában az történik, hogy mindenhol kívülállóként bánnak vele, meg mindehol kcsit idegennek érzi magát. Nem tudja hozni azt az eszmei elköteleződést, amit próbálnak nyomni a nemzeti ideológiák. A nemzetiség egyébként nem csak a nyelvtől függ, hanem hogy benne vagy-e annak a társadalomnak a keretei között. Figyeled-e a politikát, tudsz-e véleményt formálni az ottani társadalmi kérdésekben. Szerintem jelen pillanatban te egy olasz származású magyar vagy. Egyébként én legyen-magyar családot ismerek.
2012. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mindkét helyen otthon vagy, akkor szerintem kettős nemzetiségű.

Nekem is eltérő nemzetiségűek a szüleim de az apámmal alig tartjuk a kapcsolatot, nagyon keveset voltam kint, a nyelvet sem beszélem, itt születtem, itt jártam iskolába, itt dolgozom, magyar identitásom van, magyar vagyok.

A kinézetem és a nevem miatt néha megkérdezik, milyen származású vagyok, aki nem kérdezi annak vagy fel se tűnik, vagy nem akarja megkérdezni, nem érdekli.

Rajtad látszik? Vagy amikor beszélsz, akkor hiszik azt, hogy turista vagy? Vagy az gondolja ezt, aki valamennyire ismer?

2012. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem magyar az édesanyám, és egyiptomi az édesapám. Mondjuk én csak magyar állampolgárú vagyok, de simán meglehetne csináltatni az egyiptomit is. Sajnos csak magyarul beszélek, régebben tudtam arabul is, de mivel hogy max évente csak egyszer látom a rokonokat, és apám is külföldön él, igy nem tudom gyakorolni a nyelvet. Ettől függetlenül én egyiptominak is meg magyarnak is érzem magam.

A barátom is ugyanígy félig magyar, félig egyiptomi, mint én, de neki mind 2 állampolgársága van és beszéli mind a 2 nyelvet is. Ő is mindkettőnek érzi magát. Szóval lehet két nemzetiségű egy ember.

17/L

2012. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!