Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Romániai bolti eladók! Tudnáto...

Romániai bolti eladók! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Átlagban mennyi fizetést kaptok, milyen munkarend mellett? Ebből mennyi megy rezsire, mondjuk egy átlagos, kisebb, fővárosi panellakásra?

Nagyon szépen köszönöm!! Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok!!



2012. dec. 12. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok eladó, de megnéztem néhány hírdetést. Napi 8 óára, munkanapokon, d.e.-d.u. munkarend havi bére 800-1000 lej között váltakozik (kb. 50.000-60.000 Ft.).
2012. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Már csak a rezsi a kérdés, ha tud valaki valamit, kérlek írjatok!!

2012. dec. 13. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Pontos számokat nem tudok, de azt igen, hogy a fenti havi fizetéből még a téli fűtést sem tudod kifizetni.
2012. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó isten... Ez igaz, vagy csak "elrettentés"?

Csak azért kérdezem, mert itt (Bp) 22.000 volt nekem a legtöbb, ha már a fűtésről esett szó, ott most tényleg duplája-triplája? Ezt nem jön hogy elhiggyem... Már rég éhenhaltak-megfagytak volna az emberek...

2012. dec. 14. 15:47
 5/13 anonim válasza:
ez sajnos igaz.
2012. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kisebb boltokban 800 - 1200 lej korul; hipermarketekben (pl Lidl) 2000 - 2400 lej korul is lehet.


Ketszobas panellakas rezsije (ha egyedul laksz) nyaron 50 - 100 lej, de telen 250 lejen felul is lehet a futes miatt + villany havi 50 - 100 lej.

2012. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a válaszodat! Melyik városban laksz?
2012. dec. 15. 12:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Kolozsvári vagyok és az Auchanban dolgozok. Havi 2300 lejt keresek (150 000 forint) Napi 8 óra munkáért. Amúgy a rezsi olcsóbb, mint Magyarországon. De nem kevéssel. Itt a felét fizeted a rezsinek, mint Magyarban. Amúgy az életszínvonal ugyanolyan itt is, mint Magyarországon. Jobbra ne számíts, de rosszabbra se! Aki ezt a 800-1000 lejt írta az nem igaz. A takarítók keresnek 1100 lej körül (70-75 ezer forint) Ha boltban dolgozol, akkor minimum a 100 000 forintot megkeresed. De ez tudtommal Magyarországon is ugyanígy van. Amúgy ami még nagy előny itt Magyarországgal szemben, hogy tavaly Magyarországon meg Ausztriában voltunk nyaralni és Ausztriában ugyanúgy láttam taxikat, mint Romániában, de Magyarországon nagyon furcsa volt nekem, hogy egy nap 1 taxi ment el előttünk. Falukban meg egyáltalán nincs Magyarországon taxi.. ez kicsit furcsa volt. Meg nagyon drága Mo.-on a taxi. Romániában 1/5-ét fizeted taxira, mint Magyarban. A villamos/busz/metró/vonat/troli... jegyek ugyanannyik voltak magyaroknál, mint Romániában, max. Romániában 10-20 forinttal olcsóbb volt! Remélem segíthettem! És ne írjatok már máskor ilyen butaságokat, hogy 50ezret keres egy boltos Romániában...
2012. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo: Bukarestben lakom; eladokent sosem dolgoztam, de kepben vagyok a dolgokkal.


Elozo valaszolo: senki nem irt butasagot; a multiknal normalis fizetes van, de a kisebb uzletekben feleannyit se kapnak. Vegyel vmi hirdeto lapot, pl Anuntul Telefonic, es latni fogod, hogy milyen fizetessel vesznek fol elarusitot... egy kezeden meg tudod szamolni, hogy hany hirdetes van, ahol netto 1200 lejnel tobbet ajanlanak. Az nem mervado, hogy egy takarito mennyit kap, mikor egy (kezdo) iskolai tanar netto 850 lej korul keres, egy egyetemi tanarnak pedig 1500 lejnel kezdodik a fizetese (voltam, tudom).

2012. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Utolsónak igaza van, én bároztam, szinte non stopba , napi 60 lejér, kb 3000-3500 ft . Városban lakok, albérletben, téli időszakban a fűtés 300lej körül mozog 2 szobás lakásnál, magyarba pedig 35000ft volt ismimnek a gáz számlája, nem sokkal kevesebb. Egyébként egy eladó nem nagyon keres 2000lejt... Utolsónak igaza van. Kb 800-1000 lej. A másik, Kolozsvári hozzászóló : Romániában mien faluba látsz te taxit ? o.O Max várossá kinevezett nagy községekben. Magyarország dettó, pl: Gyula, Békés , Orosháza (Békés megye) Berettyóújfalu, Hajdúszoboszló, Hajdúböszörmény sőt még Biharkeresztesen is vannak taxisok (Hajdú-Bihar megye) Szerencs,Tokaj , Kazincbarcika (Borsod megye) soroljam?? Nállunk hol látsz ennyi taxist?? Szatmár megye: Károlyba, Szatmáron ... kb ennyi. Bihar megyébe : Várad, Salonta... kb itt is ennyi. Akkor hol van több taxis? Ne írj már hülyeségeket. Egyébként magyarba sokkal drágább.
2012. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!