Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert van ez? (nem tudok...

Miert van ez? (nem tudok munkat szerezni)

Figyelt kérdés
24 eves ferfi vagyok. Tobb evet dolgoztam austriaban hegesztokent es a legjobbaktol tanultam. Az eruopaban kaphato leheto legjobb papirokkal rendelkezem a munkamat illetoen. Evekig tanultam es profi szinten csinalom. A magyaron kivul meg 3 nyelvet bezselek tokeletesen nemetet, angolt, es anyanyelvem a magyar es a spanyol, mert anyukam spanyol. Nemreg hazakoltoztem magyarorszagra es munkat kerestem... Sok helyre hivtak mert az eletrajzom es eddigi munkakapcsolataim alapjan a munkaadok tudjak, hogy jo, megbizhato, profi munkaero vagyok! Megis mikor elmegyek egy interjura beszelgetes nelkul kozlik velem hogy sajnaljak de nem vezsnek fel... En tudom mi lehet az oka. Mint mondtam edesanyam spanyol, es apukam CIGANY. Hihetetlen de az az igazsag, hogy ezert nem kapok munkat magyarorszagon...... Ez nagyon elkeserito... Miert van ez??? Igenyes Profi szakember vagyok akit hetente tobszor hivnak allasinterjura de amint talalkozom veluk es latjak hogy cigany ver is van bennem, egybol elkuldenek.... Ez undorito!!! Gondolkoztam azon hogy visszakoltozom austriaba vagy angliaba mert ott is dolgoztam, es sosem bantak igy velem. Mit gondoltok errol, valoban jogosan kerdojelezem meg azt, hogy magyarorszagon dolgozzak, es segitsem a vallalkozokat ??? Vagy aljak tovabb mint egyebkent sok mas magyar aki ugyan igy nem kap munkat mas okokbol???

#roma #undor #nem tudok munkat szerezni #mit gondoltok errol #mi a velemeny
2012. dec. 14. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezért utasítanak el, lehet, hogy nem. Ha Ausztriában volt munkád, nem tudom, miért jöttél Magyarországra.
2012. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos azt kell mondjam: üdv a klubban! :(((

Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ez ma Magyarországon a helyzet, de már csak akkor is, ha megnézed az itteni hozzászólásokat, látod azt az általános elutasítást és gyűlöletet, ami a romákkal szemben van. Én nem tagadom, hogy sokszor van alapja, de a probléma az, hogy esélyt sem adnak senkinek, pedig a romák között is vannak kivételek! De a gyűlölet határtalan. :(


Én jogász vagyok, ugyanazt a három nyelvet beszélem a magyaron kívül, amit te (azzal a különbséggel, hogy egyik sem anyanyelvem, és a spanyolt igazából még csak most tanulom), tiszta vagyok, dolgos és rendes, de anyukám cigány. Ennyi, nekem innentől ennyi. Nem kellek sehova, ha mégis elmegyek valahova, utána nem fizetnek ki, folyton átvernek. El sem tudom mesélni, hányszor csalódtam már.

Az én konklúzióm is az, hogy külföldre kell menni.

Örülj neki, mert már van alapod erre, ismeretséged, lehetőséged. Én még nem tudom, hova és hogyan fogok elindulni, de az tuti, hogy menni KELL! :(


27/N

2012. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Cigány-spanyol páros, nem éppen előnyös. El kell fogadnod, hogy a cigányok 98%-a lejáratja és kínos helyzetbe hozza a saját genetikáját. A maradék 2% szív.
2012. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Na, most már a spanyol is baj???

TOLERANCIA, emberek, TOLERANCIA!!!!

Miért kell gyűlölni és megítélni egymást!?!?

2012. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
látod, hogy mi van spanyolországban, ugyi?
2012. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Látom, igen. És??????
2012. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezzel a kerdessel csupan a velemenyetekre voltam kivancsi. A donteseimet nem befolyasolta bar nem tudom valoban hogy minek jottem ebbe az orszagba. Vannak magyar barataim akik semmire sem mennek pedig elismert szakmajukkal fontos tagjai a tarsadalomnak. (az az csak lennenek) De munkanelkul semmit nem ernek. A masodik hozzaszolot igen sajnalom es remelem lesz annyi szerencseje hogy kijut innen es majd valahol megbecsulik a munkajat! Nem tudom megerteni miert varjak el hogy itt maradjon mindenki amikor nem kerdes nyomor van!!! EMBEREK!! AKI TUD VALAMI NYELVET BESZELNI ES OSSZE TUD RAKNI MINIMUM 1500 EUROT AZ OROKRE HAGYJA ITT EZT A HELYET!!!!!! Es ne varjon jobb idoket egy masik kormanytol. Elarulom, hogy magyarorszagon nincsen, nem is volt soha 2 oldal se harom se semmi! Egy van a parlament ami mindig es minden korulmenyek kozott egy akarattal bir! Es az nem a te akaratot, hanem egy nagy maroknyi komcsi zsarnok embere akik eljatszak, hogy leteznek partok meg szabad akarat. Ez itt a legjnagyobb problema. Tudom belementem dolgokba nem errol bezseltunk de szerintem itt a problema gyokere. Am is Addig menjetek egyberek, AMIG TUDTOK!!! Mert ha ujra felvalalja magyarorszag a titkolt arcat (komcsi) akkor talan meg elsem hagyhatjatok az orszagot.
2012. dec. 14. 23:38
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Második vagyok.

Látod, hogy le lettem pontozva? Szerinted miért, hiszen senkit nem bántottam, nem személyeskedtem... Lehet találgatni az okát.

Na, ilyen ez az ország!

2012. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az az érzésem folyamatosan, hogy van egy nagy erő, amely arra kényszeríti a magyarságot, azt sugallja neki, hogy hagyja el ezt a gyönyörű országot. Valóban mindegy, melyik pár van hatalmon, ennek a külső érdeknek a szolgálatában hozza a döntéseit az aktuális kormány. Mindeközben külföldről érkezett ismerőseim meg folyamatosan tátják a szájukat, hogy ez milyen gyönyörű ország, csodálatos adottságokkal. Ez valahogy nem kerek...
2012. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valóban gyönyörű, és az adottságai is remekek, de ezzel ez a nép nem képes élni.

És amíg valakiket pusztán a származásuk miatt kiközösítenek, gyűlölnek, megvetnek, (lepontoznak...), addig tőlük ne várjuk már el, hogy még lelkesedjenek is ezért az egészért!


Most őszintén, aki itt lepontozott azért, mert leírtam, hogy félig roma vagyok, kérem, hogy legyen kedves válaszolni a kérdésemre, mert komolyan érdekel:

szerintük mit kellene csinálnom? Felakasztani magam, mert rám itt ugyan nincs szükség, de elmenni meg ne merészeljek?

2012. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!