Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A különböző kézjelek (pl....

A különböző kézjelek (pl. "metálvilla":D, vagy középső ujj felmutatása) honnan erednek és pontosan mit fejeznek ki?

Figyelt kérdés

a középső ujj tudom, mit jelent, az csak példa volt. De például a metálosok "ördögszarva"? Vagy valamilyen rapper kézlejek is vannak, nem? Ezek milyenek, és mit jelentenek? Vagy találok esetleg valahol neten egy listát, ahol fel van sorolva egy csomó és a jelentésük?

De azt is megköszönném, ha leírnátok nekem néhányat (meg a kézjelet)


2009. aug. 22. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

google.hu


10 oldalnyi találat, a képekről nem is beszélve...

2009. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

ezekkel mondjuk nem sokra mész...

2009. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kedves első, erre magamtól is rájöttem. ha ott megtaláltam volna, nem teszem fel ITT a kérdést.
2009. aug. 22. 22:30
 4/11 A kérdező kommentje:
másodiknak, köszi, aranyos vagy, de tényleg nem erre gondoltam :D de legalább már tudok disznót meg patkányt mutatni x)
2009. aug. 22. 22:30
 5/11 anonim válasza:
83%
A második válasz az vicces
2009. aug. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
vicces... de a gesztus számít :D
2009. aug. 23. 01:31
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

második vagyok

pedig sok értelmes kézjelre ne számíts:D

Akik fényképeken szoktak "laza" rappes összevissza kézjellel annak nincs jelentése, beírtam a googleba h rap kézjel első néhányra nem adott normális találatot nézz utána jobban hátha neked ad:d

A metálvilla igazi neve ördögvilla, a sátán 2 szarva miatt, azt 'szimbolizálja'.

2009. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Hello! Én ezt találtam a metálvilláról:

metálvilla:

A mutató- és a kisujj egymással párhuzamos, oldalirányú felmutatása kihajlítás útján úgy, hogy a középső-és a gyűrűsujj a tenyérbe hajlik, a hüvelykujj pedig ezeken nyugszik. Metálosok, rockerek önkifejezésül, vagy a zenehallgatás közben érzett örömükben mutatják. A Rádió Egy Rocközön című műsorában Barabás Zoltán honosította meg, hogy a műsor hallgatóinak a nyílt utcán villázni kell, és betelefonálással jelezni, hogy ki, hol villázott vissza.

2009. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
wáó... utolsó kettőnek köszi :) ment a hasznos
2009. nov. 9. 15:46
 10/11 anonim válasza:

Az alábbi linken a rapperek kézjeleiről találsz némi infot

[link]

Nem csak arról van szó, h össze-vissza hadonásznak, mindegyiknek megvan a maga jelentése.

2010. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!