Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a cigány vezetéknevek?

Mik a cigány vezetéknevek?

Figyelt kérdés
Pl. Kolompár, Orsós, Rézműves... Mi van még?
2009. aug. 23. 18:03
 91/150 anonim válasza:
81%

Milyen érdekes hogy mindegyik megyében más-más a legelterjedtebb "cigány" vezetéknév. Pl írtatok heves, Szabolcs, Baranya megyéből. Egy személy leírt kb 10-15 vezetéknevet, abból a 15ből itt Borsod megyében kb 2 cigány vezetéknév, a maradék mind magyar, vagy egyáltalán nem is Hallottam olyan vezetéknévről. Itt Borsodban a legritkábbak a lakatos, ruszó, mata, káló, Horváth, Johan, kanalas, szajkó, stb. És vannak Olyanok is amik elterjedtek a cigányoknál és a magyaroknál is pl

a Varga, Balogh vagy Balog, Rusznyák, Kovács stb

2014. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/150 Mel81 válasza:
58%
Az eddig felsoroltakon kívül: Majercsik,Mező,Varjú,Kozák
2014. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/150 Mel81 válasza:
100%
De egyébként keress rá a 100 Tagú Cigányzenekar tagjaira és egyből kapsz egy jó pár cigány vezetéknevet :)
2014. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/150 anonim válasza:
31%
Haán, Kokas, Sárközi
2014. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/150 anonim válasza:
100%

Én nagyon sok cigány embert ismerek

Rigó, Setét, Váradi, Tarcsa, Oláh, Lakatos, Bogdán, Raffael, Gényi, Orsós, Bús, Fésüs, Botos, Csóka, Kolompár stb...

2014. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/150 Karoly Horvath ***** válasza:
92%
Egyszóval mindenki az ....
2015. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/150 Miss N válasza:
100%
Nem kell egybol rosszra gondolni ,hogy mert kell neki :D ekem is kellett. Egy regi cigany szarmazasu osztalytarsamat akartam megkeresni facebookon csak nem ugrott be a vezetekneve. :)
2015. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/150 anonim ***** válasza:
100%
Lakatos, Sztojka, Hegedűs
2016. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/150 anonim válasza:
100%

Én Borsod megye dél-keleti részén élek és felénk ezek a vezetéknevek azok amiket általában cigányok viselnek (DE! előfordul, hogy magyar embernek is ez a vezetékneve) :

Horváth

Babos

Váradi

Jakocska

Lakatos

Rézműves

Oláh

Novák (ebből nem sok van felénk)

Szajkó

Lehoczki

Burai/Buri

Bari

Radics

Csikja/Csikai

Szatmári (szintén 1-2)

Kanalas

Vadász/Vadászi

Balázs

Rostás

Ruszó

Galyas

Glonczi

Kolompár

Báder

Bancsók

Rontó

Hankó

Korotki

Mika


Nagyjából ennyi jutott eszembe.

2016. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/150 anonim ***** válasza:
100%

#84: Jó nagy hülye vagy. Miért vallanák magukat cigányoknak ha nem azok? 😁 Teszem azt, az egyik dédszülője az volt. Akkor ő most automatikusan csak cigány lehet? Vagy ki kell ezt hangsúlyoznia mindenhol? Főleg ha nem is ismerte? Mire fel? Vagy akár helyettesítsd be ezt némettel vagy ukránnal. Az egyik dédszülőm német, tehát én akkor most német vagyok? De hülye vagy... Ez elsősorban életmód és beleszületés kérdése. Inkább az a baj, hogy sokan el akarják dönteni ezt másokról név vagy ránézés alapján. Így végigolvasva őket, nem lehet ez alapján megítélni. Én ismerek cigány nevű nem cigányt és fordítva is. Pontosan a nagy keveredések miatt nem lehet ezt eldönteni idegenekről. Felesleges bármilyen származást bizonygatni ott, ahol ekkora keveredések vannak. A színmagyart is hülyeségnek tartom. Ismerek én generációk óta itt élő szerbeket is, és ők is igencsak egyértelműen szerbek, életérzésben is. Magyar népviseletben még nem láttam őket. Lehet másokra ragasztani ezt vagy azt, de ők azok, amiként élnek.


A cigányokról meg annyit, hogy aki igazi cigány, azon kétséget kizáróan látszani szokott és általában ők maguk is aszerint élnek. Tehát semmi szükség nyomozgatásra vagy agyalásra, ha egy vérbeli cigánnyal állsz szemben, azt rögtön tudod.

2016. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!