Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Finnorszagban milyenek az...

Finnorszagban milyenek az arak es a fizetesek?

Figyelt kérdés

En egyszer ugy hallottam,hogy egy kenyer 4 EUR de a fizetesek is magasak.

Valaki aki Finnorszagban el az megtudna nekem mondani,hogy mennyit keres havonta es mennyibe kerül kb.(Euroban) a:

Benzin, Diesel, kenyer, tej,Coca Cola üditöital, egy tabla Milka csoki,legolcsobb cigaretta, Pick szalami (ha van)

es ha van meg valami erdekesseg a finn arakrol es fizetesekröl azt is megirhatjatok!

Szeretnek csak ugy kivancsisagbol egy összehasonlitast csinalni az osztrak arak es a finn arak között, hogy melyik orszag erösebb/jobb.


2012. dec. 26. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1 kg fehér kenyér: 3,96 €

1 l tej: 0,93 €

12 db tojás: 1,81 €

1 kg alma: 2,19 €

1 kg burgonya: 0,74 €

1 l szénsavas ásványvíz: 1,49 €


ezt találtam,és 2011-es


Posted on 2011. február 15. by petra

ez az ország legnagyobb hátránya. ha nem lenne UniCafe a 2,5 €-s ebéddel meg a Lidl az olcsó kajával, tuti, hogy éhen halnék. Azonban fél év alatt az embernek nem csak ételre van szüksége. Eddig is sokalltam a 4-5 €-ért pár tekercs wc-papírt, a 2 €-t a papír-zsebkendőért, de ma, hogy kicsit jobban körülnéztem, igazán lesokkoltak az árak. Egy doboz tampon 5 €, eg sampon 4, a dezodor szintén…jó persze, nem a Lidl-s Cien márkájú, de az ilyen normál termékek, hogy rexona, pantene. A kedvenc Nivea samponom 6 €, azaz majdnem 1800 ft. Egyik nap kitaláltam, hogy befestem sötétbarnára a hajam. Ez az elhatározás addig tartott, amíg megláttam a 20 €-s dobozos hajfestéket. Hajlakkból kénytelen voltam a leggagyibbat megvenni, mert a normális 6-8 € körül vannak, és nem az, hogy ennyire proletár lennék, de – elnézést a kifejezésért- egy szaros hajlakkért nem fogok ennyi pénzt kifizetni! Egy Maybelline alapozó is 12 €, a szempillaspirál 18-20 €. És itt nincsenek olyan gagyiságok mint otthon, pl miss sporty van essence, meg ilyenek, amiet fillérekért meg lehet kapni. Még a legbénább körömlakk is 4-5 € körül van.

2012. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De gondolom a fizetesek annal magasabbak is nem ?
2012. dec. 26. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A bérek nem magasak a megélhetés költségeihez viszonyítva, az átlagbér havi 1700 euró. Ezért az összegért a finnek azonban nem dolgozzák halálra magukat. Általában 8-17 óráig tart a munkaidő, és nagyon ritka a túlóra. Igaz, a finnek nem is nyújtják el túlságosan az ebédszünetet, 20-30 percre ugranak el valahova. Finnországban a megélhetéshez legalább havi 1100 euró szükséges.
2012. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!