Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a jelentése a gyakran...

Mi a jelentése a gyakran használt " A postás kétszer csenget" szólásnak?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor találkoztam vele, de eddig még normális magyarázatot nem kaptam.

Mikor egyszer gondolkoztam rajta, az jutott eszembe ,hogy lehet ,hogy egyszer a csekkek miatt csenget,másodszorra pedig később jön vissza mikor nincs otthon a férj ,akkor a feleség enyhén fogalmazva "szórakoztatásáért" csenget.



2012. dec. 28. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy könyv és film címe te mazsola, nem szólás.

[link]

2012. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudok róla, de annyit mondták már ezektől függetlenül is hogy számomra már azzá vált :D
2012. dec. 28. 21:11
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából a mondat mögöttes tartalmára lettem volna kíváncsi ,de most már megtaláltam ,meg is osztom azzal akit érdekel:


William Marling író úgy tudja, hogy Caint -A postás mindig kétszer csenget című regény szerzőjét- egy 1927-es megtörtént esemény inspirálta a regény megírásakor. Ezek szerint egy Ruth Snyder nevezetű hölgy a szeretőjével közösen megtervezte és végrehajtotta a férj meggyilkolását, előtte azonban Ruth megváltoztatta a férje életbiztosítását. Ruth ugyanakkor megkérte a postást, hogy kétszer csengessen, amikor az új biztosítási papírokat hozza, nehogy a férj nyisson ajtót a postásnak.

2012. dec. 28. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol, hogy a postás mindig kétszer csenget az USA-ban! Bár ennek nem sok értelme van, mert a bűnöző vagy a házaló ügynök ezt a tényt kihasználva szintén kétszer csengethet, így az otthon egyedül lévő háziasszony vagy házvezetőnő abban a reményben megy oda, hogy a postás jön, de csalódni fog, vagy megdöbbenni.
2013. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Plakátmagány válasza:
Szerintem a konkrét oknál mélyebb az értelme, a dráma a kettes szám végzetére épül, két ölési kísérlet, két baleset (az egyik csak majdnem), meg még nem emlékszem, több mindenből van kettő.
2019. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!