Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet "egyszerre két Istent...

Lehet "egyszerre két Istent szolgálni"? "Identitásválságban vagyok". (Azért nehogy szószerint vegyétek. (-: )

Figyelt kérdés

Magyar vagyok, büszke rá, mindig is az voltam. (Nem elmebeteg mértékben, mint ma néhányan, csak egészségesen, énekeltem a Himnuszt, örültem a magyar érmeknek az Olimpián és a többi.)


Tudtam magamról, hogy délszláv gyökerei vannak a családomnak (a vezetéknevem helyesírása is ezt támasztotta alá), de nemrég levelet kaptunk Zágráb környékéről. Egy unatkozó öregúr kiderítette, hogy rokonok vagyunk, a dédapám volt az első, aki magyar földön született, az ükapám elszegényedett horvát kisnemesként jött át Magyarországra a Monarchia idejében.

Plusz mellékelt is egy rövid összefoglalót arról, hogy mit sikerült kinyomoznia a család történetéről. Az ükapám bátyja például Jellasics katonája volt...

Érdekes az apámat nem érintette meg mélyen, inkább szórakoztató érdekességnek fogta fel, engem viszont teljesen kifordított, hogy ilyen "kézzelfoghatóvá vált" a "horvátságom".

Naphosszat nézek filmeket, olvasok cikkeket Horvátország és a horvát nép törtenetéről, tájairól, hobbiból nekiálltam horvátul tanulni (baromi nehéz, főleg egyedül), nyáron el akarok menni Horvátországba, találkozni ezzel a rokonnal, és megnézni, körbeutazni az "őshazámat" (már amennyire a pénz ezt megengedi).

Horvát címer lett a háttérképem a számítógépen és drukkolok a horvát sportolóknak (nagy sportrajongó vagyok). Eddig még szerencsére nem láttam horvát-magyar meccset, de előre félek :-D

Ugyanakkor itt belül tudom jól, hogy generációk óta Magyarország a családom hazája, a nagyapám Magyar Honvédként harcolta végig a Világháborút, de mégis, furcsa ez most...


És mielőtt bárki azt mondaná, hogy páváskodok, a legközelebbi barátaimat (2-3 ember) leszámítva senkinek nem tettem említést erről, sőt, őket sem avattam be a részletekbe!


Vélemény? :-)



2013. febr. 1. 18:14
 1/3 rajcziz ***** válasza:
Ez teljesen természetes. Egyszerre két nemzettel is szimpatizálhatsz, de egyszerre úgyis csak az egyiket fogod sajátodnak tartani. Ráadásul valószínű, hogy ez a "horvátság" egy múló hóbort, egy kis idő után alábbhagy majd.
2013. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdés teljesen értelmetlen. Mindenféle szempontból az. Mégis hogy lenne két isten? :D Amit istennek hívunk azt hívhatjuk akár univerzumnak is és az minden amit magad körül látsz, beleértve önmagad és a semmit is.


A 2 isten és a nemzet is csak fejben létező dolgok, igazából minden anyag és antianyag ha így tetszik, csak ,hogy vigyünk bele 1 kis fizikát is. Minden egy univerzumon belül helyezkedik el és elválaszthatatlan egymástól, gondolj bele és belátod, hogy igazam van.

2013. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem egyből ő jutott eszembe Rólad :)

Ő horvát is, magyar is, és ez nem okoz neki problémát :) Magyaroknak szurkol, ha horvát-magyar meccs van, de horvát nyelven beszél a gyerekeivel, mert ez fontos neki. Lehet, hogy érdemes lenne megpróbálnod felvenni vele a kapcsolatot? Szerintem próbáld meg, veszíteni valód nincs és talán segíthet kibogozni, a Benned összekuszálódott szálakat.

2013. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!