Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy jut el oda egy ember,...

Hogy jut el oda egy ember, hogy mindent kényszernek érez?

Figyelt kérdés

Sok ember egy pont után úgy érzi, hogy az egész élete egy kötelesség. Úgy érzi, hogy mindent kényszerből kell csinálnia. Pl. a fiataloknál ilyen a mozgás.

Olyanok is vannak akik már amúgy szórakozásból végzendő tevékenységet is kényszernek érzik. Pl. olvasás, túrázás stb. Hogy jut el idáig egy ember?



2013. febr. 11. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az érzi így magát, aki nem tudja, mi érdekli, mi teszi boldoggá, csak mások kedvtelését követi, és nem is keresi a saját vágyait. Ennek sok oka lehet, egészen a gyerekkori szigorú neveléstől és elnyomástól a magányon át a látens depresszióig.

(Akár személyiségzavar is okozhatja, de ez szélsőséges eset. :))

2013. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami kötelező, azt általában kevésbé csináljuk szívesen. Pl. pusztán az a tény rengeteget ront egy könyv élvezeti értékén, hogy kötelező olvasmány. Ha nem lenne az, lehet, hogy imádnád.

Általában ezért vált ki a mozgás, az olvasás és a tanulás ellenérzéseket a fiatalokból. Mert kötelező, kényszernek érzik.

2013. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én az iskolában sokszor utána tudtam meg, hogy a könyv, amit elolvastam, kötelező. Valószínű előbb azt néztem érdekel-e, az viszont nem érdekelt, kötelező-e.


Neveltetés, kisgyerekkor, példák, minták környezetből. És kíváncsi alaptermészet. Aki kíváncsi, minden érdekli, akkor viszont nem kötelezőnek, hanem érdekesnek találja. És ezáltal sok ismeretre szer tesz, ami arra is jó, hogy bármivel tudjon mit kezdeni az ember. Ha tud vele mit kezdeni, kíváncsi, képes-e rá, ezért kötelességként kezelni fel se merül.

2013. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a válaszok alapján muszáj megkérdeznem, hogy a kötelező tevékenységekre gondolsz, vagy azokra, amiket magunk választunk, mégis kényszernek érezzük?

(Első voltam.)

2013. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A másodikra, amikor mi választunk egy adott tevékenységet, de mégis kényszernek érezzük.
2013. febr. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!