Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkanélküliek, ti hogy...

Munkanélküliek, ti hogy viselitek a semmittevést és az ingerszegénységet?

Figyelt kérdés
Én már nagyon rosszul. Igaz, nem teljesen ingerszegény a környezetem, nem ülök minden nap otthon, sokszor megyek valahová, de olyan üresnek érzem az életem ahhoz képest, hogy milyen volt pl suliban. Hiányzik a mindennapos rutin és az, hogy közösségben legyek még akkor is, ha nem vagyok mindenkivel nagy barátságban. Most csak ilyen alkalmi munkáim vannak, egy héten két-három nap, de akkor is csak pár óra. Arról nem is beszélnék már, hogy még a szüleimmel lakok és minden nap azt kell hallgatnom, hogy élősködő vagyok. Én lennék a legboldogabb, ha végre találnék egy jó munkát. Akkor voltam a legboldogabb, amikor olyan pörgős volt az életem, hogy csak aludni jártam haza. Nem nekem való ez az otthonülés, én ettől begolyózok. Amikor elvesztettem a munkám, még örültem is egy kicsit a pihenésnek, de ennyi idő után már kezd unalmassá és értelmetlenné válni az egész. Jó pihenni, de csak akkor értékes ez az idő, hogyha van mit kipihenni. Utálom a munkanélküliséget. Ja és az apróhirdetéseken nincs semmi, ismerősök között sem, mert mindig elém protezsálnak valakit, hogy a kakas csípje meg.

2013. febr. 27. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szarul viseltem,én 4 hónapig ültem otthon . Azzal a különbséggel,hogy szépen lassan még a félretett pénzemet is fel kellett élnem emiatt a sz&r miatt.. aztán amikor már tojtam az egészre,akkor lett szerencsére. Részmunkaidőre vettek fel,de azóta teljesben vagyok,és jól is keresek.

Gondolj te is erre,hátha ekkora mákod lesz,hogy a következő még jobb lesz mint az előző melód volt:) és küldd el minden sz.rra ( én napi 5-6 ot küldtem,szó szeirnt bármire amit úgy gondoltam el tudok végezni,nem csak a szakmámban - úgyhoyg szó sem volt válogatásról,mielőtt valaki ezzel jönne,0 igényekkel,Bp és környékén volt 4 hónap) ,aztán egyszer csak lesz.Addig sportolj ,nézzél sorozatokat ,nyelvtudásra is lehet gyúrni. Amíg volt pénzem főzőcskéztem is.

2013. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én jelentkeztem ingyenes képzésekre a múzeumba (önkéntes tárlatvezető) és a munkaügyi központba (ilyen kis alap nyelvi képzésre), így nem volt annyira gáz, persze én is voltam néhányszor a béka segge alatt lelkileg. Arra kell gondolni, hogy mivel tudod úgy eltölteni az idődet, hogy hasznos legyen. Én pl. csináltam magamnak órarendet, mintha suliba járnék. Reggel felkeltem, elmentem futni, aztán csináltam amit előre kitaláltam, pl. takarítottam, főztem, olvastam, elmentem tanfolyamra, bámészkodni a városba, este bringáztam és így tovább. A lényeg, hogy ne ragadj le pl. egész nap a gép előtt, vagy ne fetrengj délig az ágyban (én is csináltam ilyet), mert utána azt fogod érezni, hogy "basszus, ma se csináltam semmit..." Mert nincs kézzel fogható eredménye, nem igazán gazdagodtál új élménnyel, nem fáradtál el, stb. Ja és még hozzátenném, hogy sose voltam sportember, a tesóm ajánlotta, hogy menjek el futni, mert magas volt a vérnyomásom, állandóan fájt a fejem, kicsit duci is voltam, no meg feszült is. Erre nagyon jó a futás, teljesen rászoktam, most munka előtt megyek futni. 26N
2013. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezz valahová gyakornoknak, vagy önkéntesnek. Hidd el, ingyen olyan szívesen foglalkoztatnak, mint a huzat. Így csinálhatod, amit szeretnél, előfordulhat, hogy előbb-utóbb átvesznek ugyanoda fizetésért, amúgy meg jól mutat az önéletrazjban.
2013. febr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!