Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek vannak (voltak) rossz...

Nektek vannak (voltak) rossz tanáraitok? Miért tanítanak az ilyenek?

Figyelt kérdés

nekem általános 8. osztályba is volt olyan tanárom, aki rosszul magyarázott, valaki nem értette és kérdezett, akkor nekiállt ordítozni, lehülyézett mindenkit, majd abból az anyagból még aznap íratott és mindenkinek bevágott egy egyest.


Gimnáziumba is volt hasonló tanárom. Rendet tartani nem tudott, ha valaki nem értett valamit azt kihívta abból felelni, ordibált ha olyan kedve volt, szónokolt az egyenlő bánásmódról, közbe hangulatától függően osztályzott, aki nem volt jó a tárgyból mert nem volt reálos azt szivatta, aki jó volt annak a s*ggét is fényesre....



Miért vannak ilyen tanárok? Minek mennek tanárnak, ha tökre alkalmatlanok a szakmára?


Volt jó tanárunk is, akinek tekintélye volt, és nem kellett senkire se rászólni, mert anélkül is tudott rendet tartani.



Nektek van hasonló esetetek?

Miért vannak ilyen alkalmatlan debil tanárok?


2013. márc. 1. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Van.

Kedvencem, amikor könyvből olvassa fel az anyagot, nem tanítja meg, utána kijelenti, hogy neki nem jó a könyv, mert onnan a hülye is megtudja tanulni.

Igen, meg hülye is megtudja onnan tanítani...


Volt olyan matek tanárnőm, aki ha stresszes volt, kihívott 1-2 embert felelni, és azokat alázta, azokon töltötte ki a mérgét. Tökmindegy, hogy az illető jól tudta-e vagy sem, 2-esnél jobbat nem kaphatott.

Na miután ezt minimum 6-szor eljátszotta, a szülők összefogtak ellene, és leváltatták az igazgatónál.


Egyébként ismerősöm sulijában volt egy biosz tanár, aki az egész osztályt megbuktatta. Nem vicc...poén az, hogy amikor kirúgták, ő volt a legjobban megsértődve meg felháborodva. Ezek után??

2013. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Volt nekem is, középsuliba egy olyan tanárom aki rosszul magyarázta el az anyagot, volt amikor 1-1 fontosabb részt nem is vettünk át, tankönyvbe érthetetlenül volt leírva minden, semmit nem értettünk belőle. Amit meg órákon leadott azzal úgy baj nem volt mert értettük és könnyű feladatok voltak, de számonkérésnél dolgozatnál olyanokat kérdezett és olyan feladatokat adott hogy csak néztünk, és amikor kettesnél jobb jegy nem is lett az egész osztályban akkor a tanár nem értette hogy mi volt ebben olyan nehéz és hiába magyaráztuk el neki értelmesen, hogy szerintünk mi volt a baj, nem értette meg.

Egyébként matektanárunk volt ilyen, és szóltunk az osztályfőnökünknek meg az igazgatónak és a következő tanévben meg az azutániban amikor már végzősök lettünk új tanárt kaptunk aki már végre értelmesen tanította az osztályt, csak az érettségivel kapcsolatos anyaggal foglalkoztunk, mindent elmagyarázott értelmesen, minden fogalmat, szabályokat, leíratott velünk a füzetbe és példákkal gyakoroltunk. A bonyolultabb anyagrésznél, ahol már több embernek volt problémája korrepetálási lehetőséget is biztosított nekünk plusz ő írt össze egy vázlatot amit ki is nyomtatott nekünk és oda is adta cserébe csak egy csomag A4 es papír kellett amit összedobtunk neki.

Nála nem volt gond mindenkinek egész jó jegyei voltak és már jobbak is lettek látszólag is a bizonyítványok. És akkor jött rá az igazgató hogy arra a tanárra nincs szüksége mert mi voltunk az az egyetlen osztály aki addig harcolt még le nem cserélték őt. És látható eredménye volt ennek.

2013. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen "emberek". Ha tapasztalsz ilyet, akkor érdemes szólni a szülőknek (meg más szüleinek is), aztán már talán megoldható a probléma.


Nekem is van hasonló tanárom, de szerencsére közel sem ilyen utálatos. Nálunk "csak" annyi volt, hogy amikor az órai munkát lediktálta, minden szót rövidítve kellett írnom.

Amikor dolgozatot írtunk, utána egy-két héttel ki is osztotta, de mi meg sem tudtuk nézni, mert már kezdtük a következő anyagot, és ha azt meg nem írtam le, akkor meg így jártam. Óra végén gyorsan összeszedte a dogákat.

Természetesen sűrűn "elszámolta", egyszer például egy társamnak 18 pontja volt, de a doga végére csak 9-cet írt rá. Így 2 jeggyel lett rosszabb neki, de végül átjavította a naplót is a tanár.


Aztán betelt a pohár, a legelső szülői értekezleten több szülő is fel volt háborodva, de az az érdekes, hogy még azóta semmi baj nincs a tanárunkkal. Teljesen normális ember lett belőle.

2013. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szinte csak rossz tanáraim voltak. De a fentebbi esetek még nekem is durvák.


Nálunk olyan volt, hogy kikaptuk a dolgozatot, jól sikerült (mi voltunk a tagozat, csak az kerülhetett be, aki az első években jeles vagy kitűnő volt), erre kijelentette, hogy ez túl jó, nem hiszi el, hogy nem csaltunk, írjuk meg még egyszer.


Volt pályakezdő, szép, fiatal tanárnő, aki esküvőjére készült az igazgató fiával... Azt gondolnátok, az idegeivel sok baj még nem lehetett. De ő végigsikoltozta az évet (gimnázium, 4. osztály), kinyilatkoztatva, hogy meg fogunk bukni érettségin magyarból...

Az ofőnk jószándékú, de... hibákkal is rendelkező tanár volt, ő is osztozott a bukási jóslatokban, csak ő a matekot emlegette.

Szintén negyedikben, összegyűlt az összes tanárunk, kivéve a jó fej laza fizika tanárnő ofőhelyettesünk (az ofőnk is inkább csak ott volt), s mind elmondta, hogy mennyire UTÁL minket.

Ezt nem értettük, mert egy egészen szolidan pajkos, de alapvetően rendes és jól tanuló matek tagozat voltunk. Az eggyel alattunk járók pl. sokkal vásottabbak voltak. Nekik köszönhetjük, hogy kicsit leszálltak a tanulmányi eredményünkről. Elsőben még kaptunk, hogy hogy lehet 4.05 az osztályátlag, matek tagozat ebben az iskolában ilyen szar még sosem volt (pedig minket még szigorúbban is osztályoztak, mint a többi osztályt :( )... Akkor hallgattak el, mikor a következő évfolyam összehozott egy 3.2-es átlagot :D De végigszidtak minket a 4 éven, csak hogy ballagásunk után már minket emeljenek az égig a fiatalabb nemzedékek előtt... Eh.


De volt tanár, aki velem olvastatta fel a könyvet, ebből állt a tanítás. A legtöbb tanárunk azért szakmailag rendben volt, csak emberileg nem. Némelyik elő akarta írni, hogyan jegyzeteljünk, ne egész mondattal semmiképp! Én széleskörű rövídítésrendszerrel rendelkeztem, de sosem szóltam volna be annak, aki máshogy csinálja. A tanítás és a számonkérés a tanár dolga, a jegyzetelés és tanulás megszervezése a diáké, magánügy.


Nyilván tudod, nincs megbecsülve a tanári szakma. S amúgy is, tanárnak lenni nehéz, szakmailag, emberileg ott kéne lenni, erre rengeteg ember alkalmatlan, de valamiért ők is hajlamosak erre a pályára menni. Más szakmákban is ez van. Hihetetlenül béna programozók, grafikusok, szakik vannak... Ha ennyi ember nem ért a saját szakmájához, elvárni egy tanártól, hogy még rendes, empatikus ember is legyen...? Túlzás. Persze ha akad egy ilyen az ember életében, az remek. Régen mintha több ilyen lett volna :(

2013. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hajaj...általánosban két tanáron kívül szinte csak az volt. Gimi már más volt, azóta tovább mentem és van egy olyan tanárom, aki egyébként tök okos, látszik, hogy van tudása és rendes is, viszont annyira összefüggéstelenül magyaráz, hogy egyszerűen képtelenség követni. Értelmes, amit mond (?), csak olyan körmondatokban beszél, hogy egyből elvesztem a fonalat. Most olvasom az egyik könyvét.. hát ott is ugyanez van.

Van egy másik, ő állandóan mosolyog, de egy pszichopata. három ilyen tanárnő is van. Komolyan. Három.

2013. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!