Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A telhetetlenség alapvető...

A telhetetlenség alapvető emberi tulajdonság?

Figyelt kérdés
mert azt veszem észre magamon, hogy ha meg lett valamim, már is valami máson töröm a fejem..akár anyagi dologról van szó(telefon,kamera stb) akár cél...de lehet,hogy ez nem is telhetetlenség, csak mindig próbál vmi célt találni az ember az életének,nem?

2013. márc. 29. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy telhetetlenség. attól függ mit akarsz. Én mikor elkezdtem melozni(itthon lakom- igy marad azért nekem is pénz) mindig gyüjtöttem a pénzt aztán mikor ugy véltem jut is marad is, elköltöttem vmire. fényképezögép, ruha, számitogép. persze nem egyszerre, ennyi pénzem nem volt. de mindig mikor összegyült vettem vmit amit szerettem volna.Néha mozi vagy bármi hasonlo, de alapvetöen hasznos dolgokat. butorokat a szobámba stb.

Most lassna már ott vagyok h nagyrészt mindne megvan amit szerettem volna, még egy két polc hiányzik, ruhábol sincs hiány.

Most pl arra gyüjtögetek h el tudjak menni egy egy napokra olyan helyekre amit nem ismerek.

Most pl egynapos kirándulást találtam neten Ausztriába.

Tárgyak helyett most élményekre gyüjtök.

Ez sztem nem telhetetlenség egyszerüen élni akarok.

2013. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Az egó kialakulása után kizárólag úgy képes uralmát fenntartani, hogy valamely külső objektumhoz köti a létét. Mivel az egó a megfigyeletlen elmeműködés tudata, tehát nem létező, ezért önmagát csak úgy tudja realizálni, hogy az emberen kívül lévő dolgokkal azonosítja önmagát. A külső objektumok elérendő célokká válnak, amelyek felé folytonosan vágyakozik.


A csapda az egészben, hogy amennyiben az elme megfigyeletlen marad, a vágyak kizárólag akkor csillapodnak, amikor azok kielégülnek. Azonban az egó önfenntartó mechanizmusához hozzátartozik, hogy a kielégülés nagyon hamar elillan és újabb kielégülést okozó objektum felé fordul, amely hiányt formájában jelentkezik.


Tehát hiányérzet-sóvárgás-kielégülés-hiányérzet-sóvárgás-kielégülés,...folyamatos, a rövid örömérzet illúziójával megszakított szenvedés, és így tovább a végtelenségig, hacsak ki nem lépsz a téves önazonosításból.

2013. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jó, az embernek mindig legyenek céljai, sose leszel tökéletes, mindig van min dolgozni :)
2013. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!