Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy 18 éves fiú vagyok, és az...

Egy 18 éves fiú vagyok, és az a kérdésem (ami sok korombelit érint), hogy hogyan tudnám magam kicsit feljebb tornázni értelmileg!? :D

Figyelt kérdés

Nem mintha olyan hülye lennék, de eddig nem igazán olvastam (maximum olyan jellegű dolgokat, amiknek nem sok közük van az alapvető intelligenciához), helyette inkább buliztam, haverjaimmal voltam… mint a legtöbb fiatal…

Kezdem észrevenni, hogy sok korombeli milyen normálisan, mondhatni természetesen elbeszélget egymással az élet dolgairól, én pedig szó szerint csak lesek és hallgatok, nem tudok hozzászólni az adott témához! Szeretnélek megkérni titeket, hogy írjatok nekem olyan információkat, vagy könyv címeket, vagy akár folyóirat címeket, amiből informálódhatok! Mondjuk politika, földrajz, média, művészet témakörben..ami az alapvető intelligenciához tartozik! Elkezdtem félni, hogy nem ütöm meg ezt a szintet (alapvető), de még, ha meg is ütném sem lennék maximálisan boldog, mert (mivel a nevében is benne van, hogy alapvető..) majd főiskolára is szeretnék járni, de úgy érzem, hogy a jelenlegi tudásommal még a környékről is elhajtanának! : ( :D

Vagy esetleg vannak olyan könyvek amik segítenek szókincsünk növelésében, vagy legalábbis úgymond elősegítik, hogy beépüljenek (idegen kifejezések) a beszédünkbe? Vagy -mindezeken kívül- honnan lenne érdemes kezdenem?



2013. ápr. 2. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvass magyar,és külföldi klasszikusok regényeit, Arany János, Petőfi stb verseit. A tudományokról, művészetekről is találsz könyveket.

A politikát inkább felejtsd el, mert arról reális, igaz dolgot nem találsz sehol.

2013. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
íme egy igazán becsületes ember aki művelődni szeretne :D
2013. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha adsz egy email címet privben,akkor írok egy pár dolgot, mit lehetne tenni, mit lehetne olvasni, milyen lépésekben lehetne ezt.
2013. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fenntinek.Miért kell priviben ?Valami titkos dolog? na mindegy.Én azt tanácsolom nézz a tv.n ismeretterjesztő csatornákat.National Geographic ,Spektrum,Discovery stb.Tanulni sose késő,a stílusod alapján menni fog.A helyesírásod is rendben ,tehát nem lehetsz zokni.
2013. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Olvasgasd a HVG-t, Indexet, Origo-t stb...belföld, külföld, kultúra, vélemény, gazdaság rovatát. Aztán ha ott van valami téma amit nem értesz, vagy jobban érdekel akkor utána nézel.


Itt általában fent vannak azok a témák amiről sokan beszélnek, pénzbe sem kerül.


De nem tudom még milyen más alapvető tudásról van szó, hiszen ha jelen voltál az általános és középiskolában, akkor azért már tudnod kell egy két dolgot. Olvashatsz szépirodalmat is, ha érdekel, és olyan körökben mozogsz, de nem feltétlen a Háború és béke a téma egy értelmiségi társaságban. :-)

2013. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na meg attól, hogy elolvasod Petőfi összest, még nem fogsz tudni hozzászólni az alkotmánymódosításhoz, vagy az Izraeli-Palesztin konfliktushoz...de persze olvashatod azt is, az is jó dolog. Csak kibukok az ilyen értelmes válaszoktól.


A lényeg, hogy ne higgy el rögtön minden véleményt feltétel nélkül amit mások alkotnak egy adott témáról, hanem nézz utána és ennek fényében alakíts ki saját álláspontot.

2013. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
* izraeli-palesztin
2013. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En ujsagbol a 3. Evezredet ajanlom, abban aztan minden van, toritol kezdve a csillagaszatig. Egyebkent az alap muveltseghez a klasszikus irodalom, a klasszikus zene, alapveto foldrajzi, biologiai ismeretek tartoznak szorosan. Valamint nem art, ha nehany nagy nevvel is tisztaban vagy, mondjuk Jedlik Ányost ne a kortars techno zenebe helyezd. :D A szokincsed fejleszteni direktbe eleg nehez, a kornyezeted sokat szamit, mivel veluk beszelsz, azokat a szerkezeteket hasznalod amiket ok.
2013. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tetris ***** válasza:
Végre egy normális 18 éves!! Éljen a haza!!!!
2013. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Első válaszoló: igazából nem úgy szeretnék belefolyni a politikai témákba, hogy kinek van igaza, miért, és stb..csak mondjuk pár alapfogalmakkal azért úgy gondolom illik tisztában lenni, de ezek már folyamatban vannak! :D


Negyedik válaszoló: A helysírással nem állok hadilábon, sőt (amíg a helyesírásosdi volt a nyelvtan óra lényege még) szerettem is a nyelvtant :D Az ismeretterjesztő filmeket meg bírom, lehet akkor ezek után még többet fogok nézni!


Ötödik válaszoló: Én egy üzletember (...), és egy nővér fia vagyok ( :D ), szóval "ilyesmi" alap dolgokra gondoltam, vannak olyan idegen szavak amiket nem csak elsősorban multik használnak, hanem már a "kis" emberek szókincsébe is beolvadtak! Persze tudom, hogy azért, mert itt leírjátok nekem a szavakat, vagy akár kifejezéseket nem fogok úgy beszélni, mint egy elit, pont ezért is érzem egy kicsit magam zsákutcában. Sajnos nem vagyok egy nagyon türelmes ember, pedig tudom, hogy ez a fajta változás nem egyik napról a másikra fog bekövetkezni, de a könyvolvasás mellett vannak trükkök vagy praktikák, esetleg tréningek ilyen fajta problémára?!


Hatodik válaszoló: Azzal nincs problémám, hogy saját véleményt alkossak, "csak" a kinyilvánításában! :D Persze, nem arra kell gondolni, hogy bunkó módon, trágárul teszem ezt, csak sokszor használok töltelékszavakat: öö, izé, mire megtalálom a -szerintem- helyes szót/kifejezést.


Nyolcadik válaszoló: Holnap beújítok egyet! :D Jónak hangzik :D Szegény Ányost nem nagyon tudtam hova tenni, de téged idézve, kortárs techno zenébe biztosan nem! Ez már valami, nem?! :D

A környezetemmel annyi a baj, hogy bunkókkal vagyok körbe véve (attól még szeretni valóak) :D Ők nem igazán problémáznak (még) azon, amin én egy ideje elkezdtem.


Kilencedik válaszoló: Tenkjúúú :D Bár nem mondanám magamat teljesen normálisnak, de épp itt az ideje, hogy megalapozzam a jövőmet! :D Jobb pénzzel őrültködni, mint pénz nélkül robotolni naphosszat (azért, hogy teljesen 0-án legyek)! Remélem ez az életfelfogás magaslatokba emel (majd egyszer! :D)

2013. ápr. 2. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!