Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vihar miatt kidölt a kerites,...

Vihar miatt kidölt a kerites, kiszökött kutyäim (ällitolag) megöltek egy poräz nelkül setältatott kutyät. Az egesz falu, beleertve a rendöröket, polgälmestert gyilkoskest mutogat räm. Mi erröl a velemenyed?

Figyelt kérdés
Ausztriäban lakom. A marc. 15-ei orkänszelek kidöntöttek az amugy jo ällapotu keritesünket. 2 kiszökött nemetjuhäszunk (ällitolag) agyonharapott egy palotapincsit, aki poräz nelkül volt az utcän. Kutyäim embert vagy gyereket sose bäntanänak, szelidek. Megis azzal jönnek az emberek, hogy akär kisbabät is haraphatott volna szet a kutya, es legközelebb embert fog ölni. Szerintetek ezek itt normälisak, egy honapja ez a tema es ujjal mutogatnak räm. A palotapincsit lättam es szerintem szivinfarktusban döglött meg, üldözes közben. Egyetlen csepp ver vagy harapäs nyoma nem volt rajta. Az emberek az utcän majdnem megvertek engem aznap, miközben a kutyäim kerestem, botokat emeltek räm. Mi van ezekkel az oszträkokkal.

2013. ápr. 14. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul az ilyesmi és szerintem nem vagy hibás a dologban. De ha nem volt harapásnyom a kutyán, miért hibáztatnak Téged? Meg miért sétáltatják póráz nélkül? (pláne akkora hóviharban..)
2013. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
9%
mondjuk ha porazon lett volna akkor is megoli a kutyad nem???? hat ha ilyen agressziv a kutyad akkor olyan kerites kellene ami nem dol ki, en megertelek teged is, de a te felelosseged h olyan kutyad van aki siman megol egy masikat, ez nagyon nem korrekt igy, nem tudom, hogy a tied e a bunos, de bizony ha igen akkor az a te felelosseged mindenkeppen, nem a kutyae.........................szerinted hogy erez a halott kutyus gazdaja?????
2013. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
amugy meg az emberek ilyenek.....imadnak mutogatni ujjal, bunbakkepzesnek hivjak........tok mndegy milyen nemzetrol van szo..........abban biztos vagyok h ha szereti az embereket es gyerekeket nem bantana oket, ismerek sok kutyat akit kenyerre lehet kenni, de mas allatot gondolkodas nelkul kettekarapna:SS
2013. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi välaszokat!

Szerintem a kutyäm nem bäntotta volna a mäsik kutyät, ha az poräzon lett volna. Akkor a gazdija akär fel is emelhette volna a kis pincsit. Persze nagyon sajnälatos, ami törtent, es nagyon sokat szenvedek miatta. De szerintem az mär tulzäs, hogy bottal akartak engem agyonverni, meg hogy egy teljes honapja ez a tema a faluban. Räadäsul a törtenetnek van 3-4 variäcioja is, amit terjesztenek. De egyikben sincs benne, hogy räm tämadtak. Ezek itt nem teljesen komplettek, mindenki a nemletezö kisbabäval jön: "Mi lett volna, ha bebit tämad meg, stb" - de hogy közben majdnem tenylegesen agyonvertek, arrol bezzeg nem beszel senki.

Ez olyan, mintha valaki veletlenül elgäzol egy tyukot, es mindenki azzal jönne, hogy legközelebb biztos embert fog gäzolni. Ebben nincs semmi logika.

2013. ápr. 15. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:

vannak balesetek, de valóban minden esetben a te felelősséged a kutya. miért támadtak a pincsire a kutyáid? neked kell a megfelelő nevelésről is gondoskodni a kutyáidnál, hogy ilyen ne fordulhasson elő akkor sem, ha esetleg kidől a kerítés.

egyébként az emberek reakcióját ettől függetlenül túlzásnak tartom, de a kutya gazdája helyében én sem tudnék megbocsátani. bár olvastam, hogy nem volt rajta harapás, lehet, hogy tényleg nem vagy hibás, de ezt már ki mondja meg?

kicsit igazságtalan amit csinálnak veled, kicsit pedig érthető is.

1. van gyereked? nekem ugyan nincs, de tudom hogyan reagálnak az emberek, hogyan viselkednek mikor gyerekekről van szó, nyilván te is tapasztaltad.

2. van egy kutyám. imádom. az összes kutyát imádom, ennek ellenére ha szalad velem szemben szabadon egy vagy akár kettő német juhász, nem vagyok nyugodt, mert nem tudom hogyan lettek nevelve, honnan jöttek elő és mit fognak csinálni. te tudod, hogy nem bántanának babát, de ők nem.

mellesleg eddig gondolom kutyát sem bántottak. most valami mégis történt ha azt állítják a te kutyáid ölték meg a pincsit.

a póráz téma pedig nem tudom mit számít... miért ne támadták volna meg ugyanúgy ha pórázon van az állat?

remélem megúszod, mert könnyen a kutyáid ellen fordulhatnak, bár nem tudom ausztriában mit tudnak ellenük tenni. de ha a kutyáid annyira nem is érdekelnek, legalább magad miatt tegyél velük valamit, mert az emberek mindig téged fognak okolni, és nem a kutyát, mert a kutya olyan, amilyennek a gazdája neveli.

2013. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!