Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi bajuk lehet velem ezeknek...

Mi bajuk lehet velem ezeknek az embereknek? Mindig beszólogatnak és már nem tudom hogy kezeljem a helyzetet.

Figyelt kérdés

22 éves voltam amikor elvégeztem a fősulit. Mivel édesanyám súlyos beteg, ezért otthon maradtam és a környékben próbáltam munkát keresni.

Találtam is egy irodai állás formájában. Viszont a cég egy év múlva becsődölt. Így munkát vállaltam egy gyárban, sormunkás lettem. Jó volt, jól éreztem magam, de két év után ez a cég is kivonult az országból, így február 15-ével munkanélküli lettem.

Azóta nem találok a környéken állást. Pedig bármit elvállalnék.

A probléma itt kezdődött, ugyanis néhány magát felsőbbrendűnek hívő falumbeli elkezdett cseszegetni.

Például olyanokat mondanak, hogy "Na mi van gyerek, ezért kellett a diploma, hogy most munkanélküli legyél? Miért nem keresel már munkát? Büdös a munka?" Azt nem tagadom, hogy miután megszűnt a munkaviszonyom, két hétig szinte semmit sem csináltam, csak pihentem meg kiéltem magam kicsit, de utána elkezdtem állásra vadászni.

Amikor voltak a nagy havazások márciusban, édesanyámat be kellett vinni a kórházba kivizsgálásra, így nyilván autóval mentünk. Másnap mi volt a reakció? "Mi van kölyök, meló nincs de kocsikázásra van pénz?"

És egyre pofátlanabbak. Igazából nem is értem miért viselkednek így velem, mert mindig mindenkinek megadtam a tiszteletet, köszöntem előre, és soha nem döngettem a mellem hogy én valaki vagyok. A barátaim szerint azért szálltak rám, mert túl szerény és visszahúzódó vagyok.

Ilyen beszólások napi szinten előfordulnak, de legtöbbször olyanoktól, akiknek fájt a nagylábujja, ezért 20 évesen leszázalékoltatták magukat.

Szerintetek mit csináljak, mit szóljak vissza? Soha nem jut eszembe semmi frappáns, amivel visszaalázhatnám őket.

Köszönöm, hogy végigolvastad!



2013. ápr. 18. 11:24
 1/7 Antimod ***** válasza:
100%

Nem veled van bajuk, hanem saját magukkal, és a frusztrációjukat rajtad vezetik le. Abba kötnek bele, amibe úgy gondolják, joggal kötnek - holott semmi közük hozzá, és a jelek szerint nincsenek is képben.

Lehet az az oka, hogy szerény és visszahúzódó vagy, emiatt könnyű céltáblának gondolnak. Ha "visszaalázod őket", azzal csak azt éred el, hogy újult erővel fognak támadni, és ellenfélként kezelnek. Ezután már lehet, hogy keresni fogják a konfliktust.


Ezért mondom, hogy ne menj bele ezekbe a csatározásokba, mert csak ellenségeket termelsz magadnak, és a saját életedet még egy jó adag keserű, permanens beszólogató-háborúval.


Nem tudom, mi volna a jó felelet ebben az esetben, az szituációtól függ. Lehet, hogy azt mondanám, hogy igen, nekem így is jól megy. Talán előbb-utóbb békén hagynak, hadd érezzék ők sz.rul magukat, neked megvan a saját gondod nélkülük is.

(De vigyázz azért, mert ki tudja, a vélt irigység mire vesz rá kit... ez már személyfüggő, és mivel nem ismerem őket, nem tudom megítélni.)

2013. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azzal ha vissza szólogatsz, lealacsonyítod magad a szintjükre. Elég ha megkéred, hogy ezt fejezze be, ha nem érti akkor erélyesebb hangnemben!
2013. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Irígyek a diplomádra, ez nem is kétséges. Faluhelyen ez mindig is így volt, az elmaradott rétegnek nem tetszik, ha valaki ki akar törni közülük, és többre akarja vinni.

Nálad az élet sajnos beleszólt a terveidbe. Édesanyád betegsége nem a te hibád, és nagyon szép dolognak tartom, hogy a magad érdekei fölé helyezed a vele való törődést. Kérdezd meg a nagypofájú beszólogatókat, hogy nekik milyen elképzeléseik sikerülnének ilyen körülmények között? Mit tennének ők a szeretteikért? Erre valószínűleg nem tudnának mit válaszolni...

Az agresszivitásra nem szabad agresszivitással felelni, mert az csak még jobban felszítja a tüzet.

Gondolkodj el azon, hogy neked mennyiben van szükséged ezekre az emberekre? Nyilván semennyire. Megérzik, hogy érzékeny pontodra tapintottak, és hogy te is sebezhetőbb vagy a mostani helyzetben. Ezt használják ki a saját frusztrációjuk csökkentésére. Próbálj meg nem törődni velük, van neked most így is elég gondod... Keress csak tovább, nem egy primitív, rosszindulatú banda piszkoskodása fogja befolyásolni az életedet és a jövődet!


Anyukádnak pedig jobbulást kívánok!

2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben közölném velük hogy helyükben kussolnál,mert roki kártyártyára ne verje mellét az ember...és elég szarrágú a atilusuk ha csak másban találnak hibát. ők biztos szépek,okosak,gazdagok .


De legelőszor csak annyit vágj vissza félvárrol,hogy: Elöbb a saját portádon sepregess aztan pofázzázl!

2013. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A mi falunkba is bunkók az emberek na de azért nem ennyire.. itt a hátuk mögött beszélnek az emberről hát nem tudom ez jobb-e vagy a Te helyzeted, de tényleg mindenkinek a saját dolgával kéne törődni.
2013. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

„… falumbeli elkezdett cseszegetni…”

Itt a lényeg! Ne hagyd magad! Nem szabad szótlanul hagyni, mert a faluban gyorsan terjednek a hírek. Mire 85. ember fülébe jut már az lesz belőle, hogy nem akarsz dolgozni, anyukáddal nem foglalkozol, anyukád pénzét elautókázod stb. Végül olyan emberektől hallod vissza akár az utcán, akár a boltban, vagy éppen a buszon, akiket nem is láttál, nem is ismersz, de tudod, hogy rólad beszélnek. A jövőben beláthatatlan következményei lesznek.

Szájba kell vágni! Mást nem tudsz tenni.

2013. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek! Olvasva őket, feltöltöttetek lelkileg. Megfogadom a tanácsokat, és megpróbálom kezelni a helyzetet.
2013. ápr. 20. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!