Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha eltérő nemzetiségűek...

Ha eltérő nemzetiségűek lennének szüleid, te milyen nemzetiségűnek vallanád magad?

Figyelt kérdés
amilyen édesanyád nemzetisége vagy amilyen édesapád nemzetisége?
2013. ápr. 19. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a papírjaimon szerepel.
2013. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miféle papíron?
2013. ápr. 20. 00:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos iratokon, igazolványokban, érted...


Amúgy az ember olyan nemzetiségű, amilyen nyelven gondolkodik. Függetlenül a szülei származásától.

Akár afrikai is lehet az apa. ha a gyerek itt nő fel és ezen a nyelven beszél, akkor ő magyar.

2013. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.- amelyiknek a kultúráját közelebbnek érzed magadhoz

2.- amelyik nyelven először megtanítottak beszélni, vagy amelyiken jobban tudsz

3.- ahol laksz

4.- ami a személyiden van

5.- amelyikre büszkébb vagy, vagy amelyiket írnád pl. az önéletrajzodban (de ez nem jó példa, mert úgyis azt írod ahol épp laksz, praktikusságból)

2013. ápr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és ha két személyim van?
2013. ápr. 20. 00:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam pl. pont ez a helyzet, ügyintézésnél, álláskeresésnél, hivatalos ügyeknél azt használom ami a személyimben van, mivel ott is lakom, és hivatalosan az állampolgárságom is az. Az más kérdés, hogy a másikat közelebbnek érzem magamhoz, de ez full magánügyem, megtartom magamnak, nem bizonygatom, nem hőbörgök. Amúgy még jó is, mert sportban mindig 2 csapatnak is szurkolhatok:D
2013. ápr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

magyar van a papírjaimra írva, itt élek, ezt tanították meg anyanyelvnek, kész, ezt mondom

de nem tudok itt azonosulni semmivel, nem ilyen vagyok mint az itteni emberek, nem fogadtak soha be igazán, hiába itt születtem

szerb vagyok és az is maradok, csak nem hangoztatom, mert ebben az országban lehet mondani, hogy cigány vagy, hozzájuk egy rossz szót nem lehet mondani, de ha én kimondom hogy szerb vagyok, engem lazán kinyiffantnak

2013. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és szüleid milyen nemzetiségűek?
2013. máj. 1. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!