Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha ilyen helyzet...

Mit tennétek, ha ilyen helyzetbe kerülnétek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom most költözött ide a faluba. Egy közeli városba járunk két különböző szakközépiskolába.

Erős fizikumú gyerek. Azaz megtudná védeni magát, de két okból nem meri megtenni:

-1- Évekig boxolt és így tudja magáról, hogy erőnlétileg az érintett gyerekek fölé kerekedne;

-2- Fél, hogy olyan sérüléseket okoz, melyek maradandóak lehetnek.


Ok amiért ez felmerült:

Februárba került az iskolába, azóta az osztályból sokan folyamatosan beszólongatnak neki és fenyegetik őt.


A szüleinek nem mer szólni. Nekem is csak úgy mondta el, hogy "meg esketett", hogy nem mondom el még a saját szüleimnek sem, mert attól tart, hogy ha a szüleimnek elmondanám akkor rögtön értesítenék az ő szüleit.


Rajta és rajtam is látszik, hogy valami gond van, de egyikünk sem mondja el, hogy mi a gondunk. Az én szüleim és az ő szülei is találgatnak, de ennél biztosan "kisebb" dolgokra gondolnak. (pl. rossz jegy vagy esetleg szerelmi bánat)


Én mivel törvényileg nem vagyok senkije így intézkedni nem tudok.



Mit tegyek?

Szóljak legalább az én szüleimnek?



2013. máj. 5. 20:00
 1/2 anonim válasza:

Ennek közvetlenül nem sok szerepe van az egészséghez, inkább átrakatnám a politika-jogi kategóriába valószínűleg ott többen tudnak segíteni.


A rokonod tiszteletreméltó viselkedést tanúsít, ettől függetlenül én feltétlenül szólnék a szülőknek és értesíteném az iskola igazgatóját. Ha ennyiből nem oldódik meg, akkor iskolát kell váltani. A másik megoldás, hogy türelmesen vár, amíg tettlegessé nem fajul a fenyegetőzés. Én viszont jogi témában nem vagyok szakértő, személyes tapasztalatomból kiindulva viszont annyit tudok mondani, hogy önvédelemből maximum 72 órás "elzárásra" számíthat és egy hosszan elhúzódó bírósági nyavalyára...persze csak akkor, ha nem viszi túlzásba. Úgyhogy nyugodtan falhoz kenheti a srácokat, ha késsel vagy többen támadnak rá.

2013. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha keresőnek hihetünk akkor ez a : Kultúra és közösség » Egyéb kérdések csoportba van.


Egyébként nem jó a helyzet. Sem mi, sem rokonaink valamelyik szerencsére nem került ilyen helyzetbe.

2013. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!