Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rosszindulatú magyarság?

Rosszindulatú magyarság?

Figyelt kérdés
Más is le van döbbenve, hogy mennyi rosszindulat, irigység, kritikus szemlélet van a magyar emberekben egymással szemben? Sajnos a tanulmányaim miatt itthon kell laknom 2 és fél évet. :( Folyamatosan tapasztalom a fentieket. Én pont olyan típusú ember vagyok aki nagyon nem viseli el ha bele akarnak szólni, hogy hogyan élem az életem, mire költök, milyen színvonalon élek satöbbi. Ti is megvagytok rökönyödve az itthoni 'ha nekem sz.r, neked se legyen már jobb' mentalitáson?

2013. máj. 14. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
asdf
2013. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
kösz a sokatmondó választ
2013. máj. 14. 10:26
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a "ha nekem nem jó, neked se legyen" nem csak a magyarságra érvényes. Elég sok embernek ez a filozófiája.
2013. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Mivel világéletemben Magyarországon életem, már hozzászoktam. Szelektálni kell az ismeretségi körödet, és amennyire lehet, kerülni a bunkókat. Persze nem mindig lehet teljes mértékben kiküszöbölni őket, de azért meg kell próbálni.

Nem tudom, a külföldiek milyenek, de a magyarok többségével kapcsolatban igazad van.

2013. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen. Az emberek megkeseredettek. Oké, most hozhatnék fel pozitív példát is, hogy a sarki kisboltban mindig kedvesek az eladók. De sokkal több negatív tapasztalatom van, és nem csak nekem, több külföldön élő ismerősöm erről számol be. Jaj, nem mintha "A külföldön" kolbászból lenne a kerítés, helyfüggő, éltem én is jó pár évig "kint", és mégis furcsa volt visszatérni.

A másik, ami jellemző itthon a középkori mentalitás, csőlátás. Pl. a művészethez, művészekhez való hozzáállás-"menjenek el betonozni, kapálni, az munka, stb." című primitív hozzáállás.

Gyakran látom azt, hogy sikeres nőkről szóló cikkekhez milyen gyalázkodó kommentek írnak, jaj a hülyekrva biztosan kapcsolatai révén jutott ebbe a helyzetbe. Szinte képtelenek a magyar emberek elfogadni, hogy nő is lehet sikeres-írom ezt férfiként. Itt is gyakran olvasom, hogy " a magyar nők csak a pénzedre buknak, mind K", közben a legtöbb nőismerősöm, rokonom, édesanyám dolgozik keményen, mellette sokan háztartást is vezetnek, gyereket nevelnek.

Nem tisztelik egymást az emberek.

Ha egy férfi ad magára, szeret öltözködni, sportos, rögtön leb#zizzák. Tudod, hányszor kérdeztek rá, hogy homoszexuális vagyok-e? :)

És még sorolhatnám.

2013. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Így van sajnos és ezzel maguk alatt vágják a fát, mert épp ezért nem jut előbbre a Magyar!A saját rosszindulata, csőlátása, maradisága miatt. a rossz hozzáállás talán a munkahelyeken éleződik ki leg feltűnőbben.Fúrás+seggnyalás, más alternatívát nem ismernek.

De bátorság, önbecsülés , az már nincsen, ez még rátesz egy lapáttal és látszik az ország helyzetén, hogy a mentalitás eme összetevői milyen gyilkos kombináció.Megvezetett birkatömeg, akik acsarogva marják egymást,ahelyett, hogy ki-ki a maga posztján inkább az összefogás és közös, egymást támogató előrehaladás lehetőségét keresné és próbálná kijárni magának a minden embert megillető tisztességes hozzáállást(pl, hogy ne bässzon ki vele a főnöke, stb..)Örökre gyerekcipőben marad a magyar?

2013. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Na meg az igények is a béka feneke alatt vannak."Jó az, csak a semminél több legyen"..És tényleg örül....
2013. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Na meg az igények is a béka feneke alatt vannak."Jó az, csak a semminél több legyen"..És tényleg örül...."


Ez így van. :/

2013. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez nem magyar sajátosság, más országokban is szokás, hogy rosszindulatúak egymással az emberek, csak kultúra függő, hogy mennyire mutatják ki. Szerintem nagy hibát követsz el, amikor általános emberi tulajdonságokat társítasz egy-egy nemzethez.


Ami inkább magyar sajátosság szerintem, az a panaszkultúra, ami pedig általában kelet-európai, az a piaci versenyellenesség.

2013. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Látni, hogy még nem voltál külföldön. A baj csak az, hogy az itteni tömegkomunikációs ezközök ezt sulykolják a népbe, amíg ez külföldön nem nagyon tapasztalható.
2013. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!