Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki a kedvenc írótok? (Magyar...

Ki a kedvenc írótok? (Magyar és külföldi, régi vagy mai is lehet. )

Figyelt kérdés

Könyvet szerettek olvasni, vagy elektrónikusan, pl. IPad-on? Mennyit olvastok egy nap?

Volt olyan, hogy egy könyvet többször is kiolvastatok? (Én rendszeresen szoktam a legtöbbet 2x is!)


2013. máj. 15. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem legjobban Wass Albert jött be... Havonta 1 könyvet olvasok el, suli, kresz, meg angol nyelvvizsgafelkészítő mellett többre sajnos nem futja...
2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Robert Merle és a rendes könyvet szeretem. A legtöbb könyvet egyszer olvasom, de a Gyűrűk urát asszem 3-szor sikerült.

Neked mik a kedvenceid?

2013. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Poe, Maupassant, az oroszokkal most ismerkedek, ők is nagyon bejönnek, magyar klasszikusokat is imádom, Merle is nagyon jó, szóval nincs kimondottan kedvenc íróm:) Könyvet szeretek olvasni, de általában a telefonomon olvasok, mert munka közben szoktam, és ha a telefonom bámulom, az nem olyan feltűnő, mint ha egy könyv lenne a kezemben. Egy könyvet csak egyszer szoktam elolvasni, még ha nagyon tetszik, akkor is. Hetente-kéthetente 1 hosszabb könyvet olvasok el.
2013. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aldington, Vonnegut, Buck
2013. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Robert Merlétöl én is 4 könyvet olvastam! :)

Szeretem Dosztojevszkijt, Csehovot, a magyarok közül Karinthy Frigyest, József Attilát.

Márquez Száz év magányát nagyon érdekesnek találtam, többször olvastam.

2013. máj. 15. 21:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a telefonon elég fárasztólehet olvasni, megerőlteti a szemet. Az iPadról szoktam, de az a baj, hogy mindig eltereli a figyelmemet a sok érdekes más dologgal! Szerintem még mindig a könyv a legjobb. Szépen lehet jegyzetelni, aláhúzogatni is, behajtani a lapok csücskét!
2013. máj. 15. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Rejtő, Voltaire, Csehov, Darren Shan, Dosztojevszkij


Inkább könyvet olvasok, az iPadról igazából azt sem tudom, hogy micsoda (egy ilyen műszaki kütyü, az világos). Én még a "régi kor embere" vagyok.

Hogy mennyit olvasok egy nap, az változó, és sok mindentől függ. Arra nincs időm, hogy csak úgy leüljek olvasni, ezért csak a lefekvés előtti olvasás az, ami rendszeres. De ha pl. utazom valahová, akkor út közben is olvasok, tehát ilyenkor többet.

Volt, de inkább az újabb és újabb könyvek (nem kiadás szempontjából új, hanem számomra új) elolvasására törekszem. De persze néha eszembe jutnak a régi kedvenceim, és újra előveszem őket.

2013. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 100 év magányt én is nagyon szeretem (kb az egyetelen kötelező olvasmány, amit tényleg szerettem) Sokan írták az orosz irodalmat, hát én attól a falat kaparom az összes hasonszőrű realista regénnyel együtt. Értem én, hogy micsoda jellemfejlődés megy végbe 70 oldal haldoklás alatt (ivan iljics), vagy milyen jól lehet ábrázolni az emberi gonoszság minden formáját és a hivatali korrupciót meg kivagyiságot 500 oldalban, de nekem nagyon nem jön be. Egyetelen orosz könyvet imádok: Mester és Margarita.
2013. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Stephen King. A hagyományos könyveket szeretem, van egy hangulatuk, sőt még dobálni, "bántani" sem szeretem a műveket, ez nálam egy megszokás. :D
2013. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Dan Brown, Dante. A normál könyveket szeretem jobban, de mivel jelenleg még nincs keresetem, így maradnak a letöltött verziók :( És sajnos csak kb. napi 1 órám van olvasni
2013. okt. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!