Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kialakulhat egy olyan viszony...

Kialakulhat egy olyan viszony barátok között, hogy az egyik fél példaképeként tekint a másikra? Mennyire normális ez? Úgy értem az ember szüleit, nagyszüleit, kedvenc sportolóit tekinti annak.

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgokban egy ember tekinthet példaképként egy vele hozzávetőleg azonos korú emberre is. Persze nem mindegy, hogy tudatosan törekszel arra, hogy te is olyan jóvá válj, mint ő (egy adott dologban), vagy gondolkodás nélkül majmolod.

Szóval szerintem simán kialakulhat ilyen normális szinten is, meg ha valaki gondolkodás nélkül műveli, akkor abnormálisan is.

2013. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallottam ilyen barátságról, szerintem normális, az egyik srác elkezdett úgy öltözködni mint a másik meg hasonló dolgokat csinálni ennyi.
2013. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jómagam nem úgy tekintek példaképként az egyik barátomra, hogy úgy akarok öltözködni, viselkedni. Maga a személyisége , ami megfogott, szeretném, ha olyan értékrendem lenne, mint neki... igazságos, jószívű, megbízható, ezért a példaképem. Ezért is a kérdés, mennyire normális ez. De szerintem az... talán csak megerősítést vártam.
2013. máj. 26. 20:37
 4/5 Antimod ***** válasza:

Teljesen normális, hogy egy olyan ember legyen a példaképed, akire felnézel. Bárki lehet, még nálad fiatalabb is.

Ha megengedsz egy szubjektív megjegyzést, elsősorban ne magát a személyt, hanem az értékrendjét nézd, és nem utánzással, hanem azt megértve integrált a sajátodba.

2013. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehol sincs kőbe vésve, hogy csak a nálunk idősebbeket tisztelhetjük, vagy teinthetjük példaképnek, idolnak. Nekem van nálam egy tíz évvel fiatalabb barátom, akire mindenkinél jobban felnézek.
2013. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!