Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet adnak...

Milyen vezetéknevet adnak azoknak Mo. -n, akik árvaházban nőttek fel?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy árvaházban nőnek fel még nem biztos, hogy a szülők nem ismertek. Ebben az esetben gondolom megtartják a nevüket.


De gondolom Te azokra gondolsz (ez azért a ritkább), akiket pl kihelyezett inkubátorban, vagy valahol máshol találtak és a szülők kiléte ismeretlen.

Ebben az esetben tudtommal kitalálnak valamit ami köthető hozzá (pl a megtalálás napján lévő névnap lesz a vezetékneve "Sándor Katalin"), vagy ilyesmi.


De létezik egy harmadik eset is: Ahhoz, hogy az apa kiléte ismeretlen legyen nem kell árvaházban felnőni, van azért olyan eset, hogy anya nem tudja, vagy nem akarja megnevezni az apát. Ilyenkor vagy képzelt apát jegyeznek be, akinél csak egy kikötés van: nem lehet valóban olyan nevű ismerőse az anyának. Vagy az anyag, vagy az anya "első anyai ágú férfi felmenőjének" vezetéknevét kapja...


bocs hosszú lett.

2013. máj. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
anyag=anya, bocs :)
2013. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

most hogy olvasom az első választ úgy érzem milyen baromi igazságtalan hogy egy apa tök anonimitásba kerülhet, kiléte soha fényre nem derül, meg különben is ő csak megcsinálta

míg egy nő...

ő anya, akkor is ha eldobja

na csak eszembe jutott

egyébként olyan is volt a hírekbe hogy a megtalálás napjai névnapot adták neki, meg magát a napot is hogy Péntek Erzsébet :)

2013. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A harmadik esetben van még egy kikötés: közismert történelmi személyt sem lehet megnevezni. Nem mondhatja, hogy Kossuth Lajost írják be a gyerek apjának.
2013. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kivétel erősíti a szabályt! Elnevezhetik pl Győzike Erzsébetnek! :D ;)
2013. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. :)
2013. jún. 1. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Győzike azért nem történelmi személy kategória. Gusztustalannak tartom, hogy ennyire megosztó személy művésznevét kapta szegény Erzsike.
2013. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző: elnézést a morbid humoromért. ;)
2013. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sebaj, bár nem tudom, hogy állna a szád, ha a Te vezetékneved lenne "Győzike"?!
2013. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kitalalnak egy nevet, velem is ez tortent :'( es a legszornyebb h sosem tudod meg az igazsagot, ugy erzed h az eg. eleted egy hazugsag, onmagaddal kezdve :( de mar nem is erdekel, ami elertem egyedul ertem el, kicsit lazado es nagyszaju lettem de azok szerint akik csipik a buramat, jo ember és engem csak ez erdekel!!! bar megbocsajtani sosem fogok mert a sok szenvedesnek amit at kellett elnem ez az oka!!!!
2013. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!