Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » József Attila skizofrén vagy...

József Attila skizofrén vagy tudathasadásos? Ugyanaz a kettő?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a tudathasadás és a skizofrénia nem ugyanaz. De lehet, tévedek. :)
2013. jún. 11. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
jól tudod, nem ugyanaz
2013. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A skizofrénia nem jelent "tudathasadást" vagy "többszörös személyiségzavart" (ezeket manapság disszociatív személyiségzavarnak is nevezik), és gyakran össze is keverik a két betegséget."

[link]


De gondolom, ezt már olvastad.

2013. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az irodalomtk-ban borderline személyiségzavart írtak, ami a kettő közül egyik sem. Persze ez nem biztos, hogy igaz...
2013. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sándorjános ***** válasza:

"A skizofrénia nem más, mint amikor felbomlik a képzet és valóság viszonya.

Képzelet => Valóság

Valóság => bizonytalan konkrétum (Azaz a képzelt valóság és a tényleges valóság folyton ütközik egymással és így folytonos bizonytalanságot eredményez, de képes egyszerre létezni - mellékesen emberfelettien hiteles fantáziát teremtve -)

És ez a két képzet egyszerre van jelen a tudatban, ez okozza az irracionális világnézetet, amiben a tudat folyton-folyvást csalódik a képzeteiben, amint a tényleges valóságot érzékeli."

- Legalábbis én ezt szűrtem le Fredric Jameson - Posztmodern c. könyvéből (Amikor a polifón tudatot elemzi)

2013. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanaz a kettő, de József Attilának nem ez volt a baja. Ha ez lett volna, akkor nem tudott volna ilyen rendezett és kiegyensúlyozott verseket írni (már ami a formát illeti). Neki valószínűleg borderline személyiségzavara volt vagy bipoláris.
2013. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, rosszul tudod, nem ugyanaz a kettő, legalábbis ami a pszichiátriai/neurológiai besorolását illeti
2013. jún. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja mindegy. Mármint olyan szempontból, hogy JA-nak nem ez volt a baja :D
2013. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen a wikipedia oldalt olvastam, de nem tudtam leszűrni igazán a különbséget. :-) Plusz a József Attila kérdést sem sikerült tisztáznia.

Köszönöm még egyszer. :-)

2013. jún. 14. 07:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Border volt. Nézd meg a verseit. Vagy elemeztesd ki egy borderrel, nézd meg mennyire talál magára.

Teljesen rendezett (formájában), egymásra épülö elemek és gondolatok. Zseniális (oké, szubjektív vagyok, nekem is Borderline-om van)

2013. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!