Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy hogy a...

Csak én látom úgy hogy a romák és a négerek között van hasonlóság?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem, más hülyék is vannak még.
2013. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van hasonlóság. Pl. mindannyian emberek, mind kisebbség, stb. Ha a magasabb bűnözési rátára gondolsz, abban is van valami hasonlóság, természetesen.
2013. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ind kisebbség, stb"


mondod ezt egy 12 milliós nemzet tagjaként ... wow

2013. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A cigányok is látják a hasonlóságot, és példaként tekintenek azokra a négerekre, akik elértek valamit.
2013. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg Londonban meg Párizsban gomdok vannak a fekete bevándorlókkal, Amerikában meg nem sikerült mindegyiket intergárlni... De egyik helyen se voltam még feketenegyedekbe, így ezek csak olyan dolgok, amiket hall az ember...


viszont egyszer voltam egy olyan országban, ami fekete többségű, és ott sok emberrel beszéltem meg találkoztam... Nem azt mondom hogy az óriási inteligencia meg szervezőképesség meg gyors reakcióképesség jellemző rájuk, de nagyon aranyos és segítkész mindegyik... akik turistabuszokkal mennek oda, azokat lehúzzák ott ahol tudják, meg mennek kéregetni, de én aki magánszemélyként mentem közéjük, ugyanazokat az árakat fizettem mint ők, és nagoyn rendesek voltak... pl. amikor a kalyibák közt sétáltam a "gettóban", akkor köszöbgettek, integettek, mosolyogtak, de nem éreztem azt, hogy vigyáznom kéne, mert kirabolnak :)

2013. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jól tetted fel a kérdést. A romák egy konkrét, eredetileg nomád népcsoport, attól, hogy szétszóródtak és pár helyen megtelepedtek, a szokásaik, etnikai identitásuk, "kultúrájuk" nem sokban tér el.


A négerek meg egy rassz, rengeteg alrasszal, népcsoporttal, törzzsel, gyakran gyökeresen más vallással, kultúrával, népszokásokkal, etnikai identitással, stb.


Ha a zűrös bevándorlókra gondolsz, vagy az amerikai feketék "gettós" rétegére, akkor már van hasonlóság. A nyugati kultúrával össze nem egyeztethető kultúra miatt nem integrálódnak a társadalomba, emiatt hasonló típusproblémák lépnek fel.


Illetve a nyomor/tanulatlanság/"törzsi" jellegű kultúra kombója még egy tényező ami bizonyos hasonló jellegeket eredményezhet a világ bármely táján, innen is akár hasonlónak láthatod őket, de pl. sok más népcsoporttal, rasszal is.

2013. júl. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van! Mindkettő szereti a rap zenét! Mindkettő szereti a feltűnően csillogó ékszereket, és a feltűnő verdákat!
2013. júl. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!