Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szlávok civilizálták volna...

A szlávok civilizálták volna a Magyar népet? Miért tér el az információ majdnem az öszzes szláv online enciklopédián a magyar történelemről a magyar verziótól méghozzá kardinálisan? Titeket nem sértenek a hasonló megjegyzések?

Figyelt kérdés
Engem nagyon sért.Oroszul is értek és beleolvastam az enciklopédiába és szószerint arról írnak hogy a magyar nép nemzeti öntudata csak később jelenik meg miután keverednek a román és szláv népekkel és ezen népek hatására hagyják abba nomád életmódjukat és telepednek meg Pannóniában.Kultúrájukat átveszik nyelvükhöz hasonlóan és megalakúl a magyar nép önálló kultúláris vonása.Nem pontosan fordítom de ez jött le nekem az egészből.Olyan megalázó számomra ez az egész és folyton csak forrok belűl és nem tudok megnyugodni emiatt a kontraszt miatt melyet a magyar és szláv népek között tesznek mintha mi senkik sem lennénk és csak minket tanítottak volna a történelem során az emberségre és civilizáltságra.Bocs hogy így rátok öntöm az indulataimat de most kijött belőlem és úgy éreztem meg kell osztanom veletek hátha valamely megnyugvást nyerek.

2013. júl. 12. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
És a helyesírásért külön elnézést kérek azoktól akik nagyitóval keresik a hibákat és megjegyzéseket tesznek emiatt a válaszaikban.Sajnos hamar gépelek és nem figyelek oda ez az én bűnöm.
2013. júl. 12. 17:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak még jobban hergelni de akkor nézz meg egy román történelemkönyvet: állítólag Mátyás királyt is románnak tartják odaát. Szerinted ezek után mennyire lehet elhinni bármit is amit ők mondanak/tanítanak? Semennyire. Úgyhogy ne foglalkozz velük. A szlávoknál amúgyis jó pár politikai vezető stb. volt akik előszeretettel ferdítették a történelmet úgy ahogy az érdekeik kívánták.
2013. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szláv országoknak politikailag elfogult a hivatalos történetírásuk, nincs mit csinálni. Ott kb. olyan arcok oktatnak az egyetemeken, akik objektivitása a sumér-magyar rokonságot hirdető magyarokhoz hasonlít.
2013. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 acelsziv ***** válasza:
55%

Gondolj bele. Trianonnal a területeink nagy részét elvették. Valahogy meg kell ideologizálni a dolgot.

Nem volt szükségünk más "civilizációra" Megvolt a saját magas szintű kultúránk, civilizációnk. Valójában magasabb szinten voltunk, mint az itt tespedő barbárok.

2013. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Amikor a magyarok idejöttek, a szlávok már itt éltek.


2. Mátyás illetve az apja NEM voltak magyarok, hanem szerb származásúak.

2013. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös, bakker, ez fájt, fizikailag fájt. Szerb??? Na ezt az elméletet védesd le. Valójában kínai volt, elárulom. XD
2013. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

"Mátyás illetve az apja NEM voltak magyarok, hanem szerb származásúak."


Ez butaság. Valójában a Hunyadiak ősei kenézek voltak, vagyis olyan románok, akik más románok betelepedését vezették Erdélybe, kvázi a románok nagyon vékony vezetőrétege. Mint mondtam, az őseik voltak azok, semmilyen forrás nem állítja azt, hogy Mátyás, vagy akár az apja egyáltalán tudott volna románul vagy románnak vallotta volna magát.


Amúgy pedig a szlovák és román állam meglehetősen későn alakult ki, a nemzeti öntudatuk kialakulása is kb fél évszázadot késett a magyarhoz képest ezért marha nagy sértődöttségükben az állam kezdett származást és történelmet gyártani nekik. Nem tudom miért jó ez nekik, nem hinném, hogy van egyetlen olyan nép is, aminek szégyellnie kéne saját származását. A románok a Balkánról Románia területére vándorolt vlachok leszármazottai valójában, nem tudom, hogy ez miért szégyellni való. Ennyi erővel mi is szégyellhetnénk azt, hogy Ázsia és Európa határáról jöttünk ide.

2013. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kultúrájukat átveszik nyelvükhöz hasonlóan"


Igen, mert a magyar nyelv és kultúra kísértetiesen hasonlít a szláv népekére...

Na persze!

2013. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 OHB válasza:

Szia


Nagyon jo a kerdes, errol forum/vita oldalt lehetne nyitni!


1.Termeszetesen nem ok civilizaltak bennunket!


2. Hat ez igen erdekes kerdes, mindenkinek a legkonnyebb a sajat igazat fujni. Nezopontok, politika formaljak a tortenelem ertekeleset, ebbol kifolyolag kozze tetelet, es tanitasat is.


3. Engem is rettenetesen sertenek ezek a dolgok.


Irok par konkret dologrol, igaz keresetlenul, de remelem erdekes lesz masnak is:

Jellacic: A horvat nemzeti mitologia egyik nagy alakja. Pedig az egyik legkivannivalobb (ertsd tehetsegtelenebb) katonai ellenfel volt a szabadsagharc alatt a honved hadvezetesnek! Nemzeti hosnek tartjak a horvatok, pedig eletrajziroi is azt emelik ki vele kapcsolatban, hogy a horvat bani tisztseget is odadobta volna egy habsburg taborszernagyi kinevezesert. Azzal, hogy a csaszariak mellett harcolt semmit, mondom megegyszer semmit sem sikerult elernie szeretett (?, a hortvatok ezt tartjak) nepe erdekeben a haboru utan. Es o a horvatok nagy nemzeti hose. Tudom ez nem magyar pelda, de erdekes, hogy hogyan lehet egy tortenelmi szemelyiseget ketfelekeppen tanitani... Hat ilyen a tortenelem tanitas...


2. Itt a hatmadik kerdesedre hoznek egy felhaborito peldat: egy magyar tortenelmi konyvsorozatban olvastam a kalandozo hadjaratokrol. Ott a magyar (!) szerzo arrol ir, hogy a kalandozasok a szegeny magyarok luxuscikkekkel valo ellatasat celoztak. Lehurrogja a kalandozasokat, mert milyen brutalis dolgokat muveltunk akkor a vilaggal.

Irja mindezt ugy, hogy kozben a legszebb otvosmuvek ekkoriban a magyar harcosokat diszitettek.

Irja ugy, hogy ha mint magyar belegondol barki is, a kalandozasok a legjobb kulpolitikai huzasok voltak. Ezekkel sikerult elkedvetleniteni a frissen idetelepult magyarok eluzese gondolatatol egesz Europat! Katonai ero mutatasa szerintem a legfontosabb egy ilyen helyzetben mint amiben nepunk volt akkoriban!

Teny, hogy a kalandozasok rablasokrol, es olykor gyilkolasokrol is szoltak, de kerem alasan, tanitsak ezt nyugaton, ne magyarok irkaljanak ilyeneket a legszebb korainkrol. Hiszen "A magyarok nyilaitol ments meg uram minket" korszakat bantja a tisztelt magyar iro...

Csak meg egy adalek ide a vegere. Nem az volt a jo kalandozo hadjarat, ahol sok sereget legyoztunk, es sok nepet ritkithattunk!

A jo es igazan sikeres kalandozo hadjarat:

1. Keves emberi veszteseg a sajat oldalon.Tehat a nagy seregek elkerulese.

2. A fenti szisztema mellett is minel tobb zsakmany.

3. Nem kell minden embert aki az utunkba kerul megolni. Mert par ev mulva nem lesz kit sarcoltatni. Aki viszont ellenall annak megmutatni hol van a magyarok istene! (Ebben rontottak kesobb a Mongolok is hadjaratuk soran, mivel mindenkit leoldostek. Egesz nepek, torzseket irtottak ki akkoriban a vilagbol. Volgai bolgarok. Urali magyarok stb. Itt nalunk, ahonnan nem tudtak tovabb menni vettek eszre, hogy ha mindenkit kiirtanak, nem lesz aki termeljen, szolgaljon. Mi okosabbak voltunk 250 evvel korabban mar ! :))


Udv.

2013. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!Igen ismerem ezeket a "Mátyás román király" meg "Petőfi szlovák költő" históriákat is persze nem adok nekik megalapozást.Ahogy a szüleim mondták "ha Petőfi szlovák rokonokkal rendelkezett is bizonyára nem tartotta a Szlovák nyelvet elég méltónak arra hogy verseket írjon rajta".Hunyadiról na meg persze más híres magyar személyekről (Példáúl Kossuth Lajos) azt olvastam hogy nem szerették ha bárki is emlegette nekik a Román vagy más felemnőket,magukat inkább tartották magyarnak.Az a baj hogy nem tudom hogy minek és higgyek merthát a szépítés minden nemzetet jellemzi a történelemírásban de valamiért pont az az érzésem hogy a magyaroknál ez pont fordítva működik.
2013. aug. 6. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!