Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi lenne egy (netto)...

Mennyi lenne egy (netto) elfogadható, kényelmes fizetés ma Maon?

Figyelt kérdés

Éppen madridi hjaverommal beszélgettem, aki előadta szomorúságát, hog ykell eg ymásik munkahelyet is keresnie, mert itt csak 2900,- EUR-t kap és ez így borzasztó, nem tud megélni. Na én is éltem Madridban, csak mondom, hogy sok tekintetben nem is drágább, mint Budapest, sőt ...


Minden túlzás nélkül én kb 400-500 ezerre gondoltam / fő. Ez olyan minimális, de teljesen reális összeg sztem, hogy lehet egy autó, egy lakás, és netán szórakozás is fér bele egy kicsi, és olyan munkával, hogy nem vagyok idegbeteg meg infarktusom se lesz belátható bármikor mert napi 3 órát alszom.


Ki mennyire gondol?


2009. okt. 19. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, jól látod!

A feleségem kap 60000 körül GYES-t, és hazaviszek a cégtől 200 körül, ezenkívül még másodállásból bejön kb. 100 ezer. Befizetem a lakáshitelt, autót, számlákat, és a többi simán elmegy kajára. Pedig nem is élünk valami fényesen!

2009. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én megelégednék kevesebbel is,és ami reálisabb lenne az 1000Euro körül lenne(netto-ban).Bár ez sem kivitelezhető a mai gazadasági helyzetben,de még 10 éven belül sem.
2009. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én megelégednék nettó 150 000 Ft-tal is. Jelenleg nettó 80 000.
2009. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oké, sajnos most itt a magyar reallityből indulunk ki sajnos, ahol a netto 80-ból fizeti mindenki ahavi 120 ezres csekkjeit, azaz itt mindenki életművész végül is.


De az lenne a kérdésem, hogy egy kélnyelmes, nyugodt és elégedett élethez mennyire lenne szükség, ahhoz, hogy ne legyen probléma egy kocsi, egy nyaralás, az hogy a gyerek kér egy új mobilt, hogy megtetszik egy 40 ezres új cipő hirtelen és stb.


Azaz egy tök átlag, tehát nem helikopterekről beszélek, de mégis kényelmes élethez?

2009. okt. 19. 20:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudtátok, hogy nálunk a legdrágább Európában egy buszjegy pl. az átlagfizetéshez mérten?
2009. okt. 19. 20:24
 6/16 anonim ***** válasza:

számomra elképesztően sok, amit te írtál, nekem már az is rengeteg pénz, hogyha a 100-on túlmegy... a párom dolgozik,nekem diákhitelem van és még csak meg sem szoktuk közelíteni a 100 ezret....


az árakhoz mérve szerintem minimum 200 ezer forint kellene... ebből már akár úgy is kényelmesen eléldegél egy pár, ha mondjuk az egyik fél nem dolgozik... de persze ha vangyerek, mondjuk kettő, akkor inkább 300-400 ezer kellene...

2009. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem is 500 000 ft lenne a jó:))
2009. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mivel a pénz az életminőséget, szokásaidat is "emeli", ezért mindig több az ideális mint amennyit épp keresel. Ezért számomra ez a kérdés így értelmét veszti.


Én havi netto 80-ból élek, s úgy gondolom, hogy ennyi minimum kell a megélhetésemhez. Mégis, látok olyat aki kevesebbet kap, és még mindig van hol laknia, és van mit ennie. Szóval ez kicsit relatív. Jelenleg úgy érzem, hogy 200-ból bőven jól ellennék.


Aztán ha netalántán tényleg annyit kapnék holnaptól, akkor egy fél év múlva már 300-at mondanék. :)

2009. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Régóta ismert tény, hogy 1,2N az "azzal talán kibékülnék" fizetés és a 3N az "azzal maradéktalanul elégedett és boldog lennék" fizetés, ahol N a jelenlegi fizetés. Zimbabwétól az USA-ig, $200-tól $20000 átlagfizetésig így megy ez mindenhol. Ez azt jelenti, hogy az átlag magyar dolgozó azt hiszi, hogy kb. 300 ezer nettóval lenne teljesen elégedett, de 120 már valamelyest kihúzná a csávából.


A 400-500 ezer / fő havonta az évi 30-35 ezer dollár, aminél pl. az amerikaiak 40%-a kevesebbet keres, hogy csak egy nemzetközi összehasonlítást tegyünk.


Ez azt jelenti, hogy amit a t. kérdező ma Magyarországon minimális követelményként felállít, az még az USA-ban sem nemhogy minimális követelmény, de egy jó közepes jövedelem.

2009. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Finnországból jelentjük:

- itt havi 1.000 euró a minimálbér

- az egyetem magyar lektora, akinek kb. semmi dolga azon túl, hogy magyar anyanyelvi ismereteit a magyar tanszék rendelkezésére állítja és mellette perfektül beszél finnül is, 3.500 eurót keres havonta

- a legtöbben valahol a kettő között, 2.000-2.500 euró környékén mozognak havonta.


Mondjuk egy 2.250-es középarányost véve, 275 forintos árfolyammal számolva tehát ez 618.750 Ft-t jelent átlagjövedelemként havonta per fő.


Ami az árakat illeti, DETTÓ UGYANOLYANOK, mint Mo.-n. Max. egy-két dolog van, ami picit (tényleg csak picit) drágább, de más dolgok meg ugyanennyivel olcsóbbak is, tehát ugyanúgy kijön az átlag.


Érdekes módon, finnék NEM ELÉGEDETLENEK. Illetve azok, akikkel eddig találkozni volt szerencsém, nem azok. Tökéletesen megfelel nekik ez a helyzet, és ami azt illeti, még kissé ferdén is néznek azokra, akik nagyon kapálóznak, hogy denekikmégtöbbkellmertsemmisemelég.


Itt ténylegesen az a valóság, hogy az ifjú párok néhány éven belül már _valóban_ saját lakásba költözhetnek és saját életet kezdhetnek. Nem igaz az a sztereotípia sem, miszerint a finn ember depis: mész az utcán és azt látod, hogy 3 emberől 2 mosolyog és jókedvű. Meg is van rá az okuk.

2009. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!