Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lehet az indíttatás ahhoz,...

Mi lehet az indíttatás ahhoz, hogy Facebookon csatlakozzon valaki egy egyetemi csoporthoz?

Figyelt kérdés
Két napja kerültek ki a ponthatárok és már előtte is voltak csoportok Facebookon a 2013-ban induló szakoknak. A barátnőm magától kereste meg a csoportját, kérdeztem tőle, hogy mi késztette erre? Nem tudott logikus választ adni, letudta annyival, hogy csak úgy csatlakozott. Én nem vagyok egy közösségi ember, magamtól nem is kerestem a leendő csoporttársaimat, egy véletlen folytán leltem meg őket, de magamtól nem kerestem volna.

2013. júl. 26. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az egyetem arról szól, hogy közösségi ember legyél.

Ennek főleg egyetem után veszed majd hasznát, de közben is rengeteg információtól elesel, ha nem figyelsz a többiekre. Okosan kell használni a facebookot, akkor csak előnye van.

2013. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom azért, amiért létre lett hozva...

Tájékozódni, egymásnak segíteni, lakótársat keresni stb... vagyis ezt csak gondolom, még nem tartok ott, hogy egyetemi csoporthoz csatlakozzak. Egy kis rosszindulatot érzek a kérdésedben.

2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
67%
A titok nyitja abban a kijelentésedben van, hogy te nem vagy egy közösségi ember. Ő egy közösségi ember. És még kezdeményező is, magától is megkeresi a társait. Lehet tőle tanulni vmit.
2013. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy különbözünk, de attól még szeretném megérteni, hogy miért?
2013. júl. 26. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Most ezek után én nem tudom még mit nem értesz...
2013. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert ő úgy érzi jól magát, ha sok körülötte az ismerős. Az ugye adott, hogy az egyetemen kik lesznek körülötte, ezért most igyekszik őket megismerni. Így már kezdéskor is sok ismerőst találhat majd az órákon.


Ez amúgy motivációnak is jó: volt egy félév, mikor sokszor csak azért mentem be órákra, mert tudtam, hogy a barátnőm is ott lesz, és valahogy más ott ülni, ha egy ismerős is van melletted.


Másrészt praktikus okokból is jó az ilyesmi: az egyetemen már nem úgy van, mint a középiskolában, hogy minden könyvet, gyakorlópéldát a popsid alá tolnak, hanem néha neked kell őket összevadászni. Az ilyen csoportokban az ilyesmi is könnyebben terjed. Vagy ha egy pár ember összeáll, együtt tanulnak és csatlakozni lehet hozzájuk.

2013. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!