Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mást is ennyire idegesítenek...

Mást is ennyire idegesítenek bizonyos szavak?

Figyelt kérdés
Vannak szavak, amiktől annyira hidegrázást kapok, hogy erőt kell vennem magamon, hogy objektíven tudjam értékelni azok mondandóját, akik használják őket. Másnak is van ilyen? Szívesen vennék példákat is. Nekem többnyire teljesen hétköznapi szavak, mint "emberke", "csemete", "gyermek", "asszony", "párom", "nah", "jah" stb. (Brrr, szörnyű volt leírni őket...)
2013. aug. 10. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
"Nyilván" (Ettől a szótól megőrülök, amióta divatba jött!)
2013. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi :) Megnyugtat, hogy másnak is van ilyen "betegsége" :D

És azt is kezdem érteni, hogy mások miért néznek furcsán, mikor megkérem őket, hogy ne használják a "listás" szavaimat... Nekem meg abban nincs semmi ellenszenves amit te írtál :S

2013. aug. 10. 22:56
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, nem is gondoltam volna, hogy rajtam kívül más is érzi ezt. Engem annyira nem zavar, ha mások mondják de én gyakorlatilag képtelen vagyok használni őket rendes beszdés közben. Ide tartozik bármilyen szónak a rövidítése vagy becézése, bizonyos emberek nevei, káromkodás.
2013. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 A bármilyen szónak a rövidítését úgy érted, hogy pl. a TV helyett te televíziót mondasz? Vagy a hűtő helyett hűtőszekrényt? Vagy azért ennyire nem vagy szigorú?
2013. aug. 10. 23:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a "nos", a vok, a naon és társai verik ki a biztosítékot. De a nos az nagyon.
2013. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem, azokat használom, de például olyat sosem mondanék, "h" "pill" meg 'akk'. Nem tudom, konkrétan nem gondolkoztam el mindegy egyes szón, csak ha szembejön akkor érzem, hogy hova tartozik. Amire sokkal jobban allergiás vagyok az bármilyen becézés. Én nem járok suliba, meg nem xyka a nevem, és nincsenek kutyuskáim (erre különösen ugrok) meg ilyenek, tudod... Ááá, már attól rosszul érzem magam ha ezekre gondolok.
2013. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

:D A nos, vok, naon, mek, stb.-t teljesen megértem.

És a becézést én se támogatom, pl. csokoládé fagylaltot szoktam enni, nem csokifagyit. De a suli pl. nekem természetes.

2013. aug. 10. 23:15
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem a "mindeféleképpen" szó a halálom. Nincs is ilyen szó, sokan mégis használják! Olyan van, hogy mindenképpen és mindenhogyan. A legidegesítőbb, ha magyar szakos mondja!
2013. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Engem idegesít a "csaj" meg "pasi" szó, a "párom" szerintem is túl arrogáns...

De engem egyes beszólások készítenek ki, amelyeket valaki a fejébe vesz, és ezerszer elmond.

Pl. Egyik ismerősömtől ha megkérdezem hogy "mit mondtál?" Vagy "mennyi kell (valamiből)?" Akkor a válasza: "pont azt / pont annyi"... Nem is vicces, és beszólásnak is rossz...

2013. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigieket, de nagyon örülni fogok, ha írtok még! Annyira megnyugtató...

(A "párom"-mal nekem nem az a bajom, hogy arrogáns, csak az a fixa ideám, hogy a zokniknak van párjuk :S)

2013. aug. 10. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!