Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktátok "leépíteni"...

Hogyan szoktátok "leépíteni" a hozzátok kéretlenül csatlakozó, árujukat (zokni, bizsu, ruhaneműk, csecsebecse stb. ) - sokszor erőszakosan, rámenősen - kínálgató személyeket?

Figyelt kérdés
Engem nem igazán érdekelnek, mert bármit ha akarok venni, bemegyek érte boltba és megveszem. Nem tetszik, amikor odajönnek - sokszor rámenősen - kínálgatják a portékáikat. Először udvariasan közlöm, "köszönöm, nem vásárolok", de miután látom, hiába, akkor már nyomatékosabban közlöm, magyarán hagyjon már békén!
2009. okt. 29. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan azt mondom, hogy "Bocs, nem érdekel!" És megyek tovább, nem állok szóba velük ezután, így rögtön lekopnak.
2009. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
menni kell céltudatosan előre és mondani ,h nem és ne vegyél róla tudomást.
2009. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
sajnos az előremenés nem mindig hat...én állomáson várakoztam, mikor egy cigány nő lopott ágyneműhuzatot akart rámsózni és az istennek sem tudtam vele megértetni, hogy eleve nincs egy fillérem se és amúgy is van elég ágyneműhuzatom és ha szükségem lesz rá, majd vezek magamnak olyat, amilyet én akarok.... csak jött utána, elindultam valamerre, követett, hogy de vegyem már meg... nagyon szar volt... a végén már a zsebem meg a pénztárcám is kiforgattam neki, hogy lássa már, maximum 5 forint minden vagyonom...
2009. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mosolyogva. Határozottan. Udvariasan.


"Köszönöm, most nem." Kész. Látja rajtam, hogy nem vagyok ügyfél és tovább áll. A legtöbb esetben a határozatlanságra buknak, akkor azt hiszik, van keresnivalójuk. Ha kemény vagyok, akkor nem. Lehetek akár udvarias is, nem az a cél, hogy "lekoptassam", hanem az, hogy tudtára hozzam, nem lesz üzlet. Közben nem állok meg, nem lassítok, semmi jel, ami arra utalna, hogy mégis érdekel. Ha meg mégis érdekel, akkor megállok, és akár meg is nézem a portékáját. Aztán megmondom azt az árat, amit én lennék hajlandó fizetni egy kétes eredetű, minőségű és garanciával nem rendelkező akármiért, amit Ő árul. Ekkor érdekes módon már Ők szoktak "köpködni" és otthagynak engem. Pedig én csak reális vagyok. :)

2009. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"ingyen se kéne" és hasonló szöveg általában bejön
2012. nov. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#3 Nem ismerem az összes részletet, de valszeg ott hibáztál, hogy válaszoltál. Azt hihette, hogy alkudni akarsz.
2021. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!