Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak olyan...

Miért foglalkoznak olyan sokan más emberek magánéletével?

Figyelt kérdés

Időnként olyan kérdéseket tudok itt olvasni, hogy teljesen kiakadok. Mit szólunk hozzá, hogy xy ismerőse az új férjével jár ki a réginek a sírját gondozni. Meg ahhoz, hogy egy másik vadidegen nem él házasságig nemi életet. Miért jó ismeretlen vagy akár ismert emberek magánéletének olyan részleteivel foglalkozni, ami minket nem érint, és senkinek sem ártanak vele?


A munkahelyemen is azt tapasztalom, hogy folyamatosan olyan dolgokat osztanak meg egymással, és szeretnének belőlem is kihúzni, ami tényleg nem tudom, miért érdekes. Mikor menstruáltam legutóbb, milyen gyakran vagyunk együtt a férjemmel, megy ilyenek. Vagy csak engem zavar a másik életében való ilyen mélységig turkálás?


2009. nov. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kinyilt a világ. Túlságosan is. Naponta bombáznak bennünket kédőivekkel, telefonos megkeresésekkel. bemutatókkal, stb. Már nincs igazi értéke az információnak, ezért az emberek is szabadabban próbálnak informálódni, sokszor minden szégyenérzet nélkül. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezerféleképpen megfigyelnek bennünket olyankor és olyanok is, amikre nem is gondolunk. Az emberek nagy része pedig kiváncsiságból és tapintatlanságból vájkál más magánéletében. Összecsipegeti a pletykamorzsákat és szépen elszórja. Nem is számol a következményekkel. Ezért tartózkodom a sülve-főve tipusu barátkozástól. Nagyon megválogatom kivel állok szóba és mennyire engedem be az illetőket a magánéletembe.
2009. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
csak az foglalkozik más életével, akinek a sajátja szar.
2009. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igaza van a második hozzászólónak...

túl unalmas ahhoz a saját életük, hogy azon járjon az eszük...

2009. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na igen, én valami cifrábbal, bonyolultabbal akartam válaszolni, de 18:35 röviden jól leírta. :-)


A saját életükkel ezért vagy azért de nem elégedettek, ezért ha más életébe 'belemásznak' és megmondják hogy így vagy úgy kellene tenni, meg ezért vagy azért hülye a másik, az elégedettséggel tölti el őket, szal a rossz érzéseket kompenzálják vele.

De amiket a példának leírtál hogy munkahelyeden kérdezik az más okból is lehet, fura de egy csomó embernek nem is számít hogy tök hülyeségről, uncsi dolgokról, csak beszéljetek "illemből" tőlem is kérdeztek már olyanokat hogy hol vettem a cipőmet, mennyiért...

2009. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaja, ez a trendi. Pár év, és a hivatalba betévedő is vidáman finghat, meg ami eszébe jut, és a helykínálás nélkül elfoglalt helyéről (az asztal szélén) is csak akkor kell felállnia és büfögnie egyet, ha a mindenfelől villódzó holotévében felcsendül egy nóta, amit az összes jelenlevő tahó tévedésből az amcsi himnusznak gondol...
2009. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. Sajnos egyébként ma az illem mint olyan, nagyon sok helyen ismeretlen. Én 15 éves vagyok, nem idős, a mai generációhoz tartozom. Még csak azt sem mondhatom, hogy népszerűtlen lennék, de ma már olyanokat kérdeznek, hogy én belepirulok, pedig nem vagyok szégyellős. Nem vagyok szent, rengeteg dolgot kipróbáltam, megtettem. De akkor sincs senkinek köze hozzá, hogy szűz vagyok-e még, szoktam-e maszturbálni stb. amit a pár hete ismert ismerőseim meg mernek kérdezni.

Szerintem ez felháborító. Nem maga a kérdés miatt. Hiszen ezek természetes dolgok, nem szégyellem egyiket sem, nem erről van szó. De hogy ilyet van pofájuk alig ismerőseimnek megkérdezni, ez valami hihetetlen. Persze megjegyzem, erről mi magunk tehetünk, mert válaszolunk a kérdésekre, így úgy gondolja mindenki, hogy lehet. Pedig ennek nem így kéne lennie. Kéne lennie mindnekinek magánéletének, amit tiszteletben kellene tartani.

2009. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
unatkoznak... hidd el, 2 nap múlva már a felére sem emlékeznek amiről beszéltetek, csak épp akkor le akarja kötni magát valamivel...
2010. márc. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!