Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért annak a diáknak van...

Miért annak a diáknak van elege mindenből és mindenkiből aki 2kor végez és nem annak aki 5ig gyakorlaton van?

Figyelt kérdés
azért valahogy ez picit fura. míg mások azt is alig várják hogy mikor telik már le a 6-7 órám mikor lesz már 2 óra, én minimum 17ig minden nap gyakorlaton vagyok ahol nem csak ülni figyelni és jegyzetelni kell mint a suliban. hmmm mert az nehéz...nekem nem nehéz. én biztosan örömmel térdelek a sárban vízben, megy szét a térdem, szenvedek rozsdás rohadó alkatrészekkel biztosan ragyogó örömmel szerelem és cipelem a betonnal megsúlyozott mosógépeket, vagy ép mászkálok épületek tetejére kamerákat szerelni, kapunyitókat, hűtőházakat -többek közt. és mindezt olyan főnököskedő alkalmazottal akinek minden márazonnal kell csinálni, sosem elég jó és sosem elég gyors neki semmi.... és tudjátok az a furcsa hogy mégis én vagyok lenézve a korosztályomból, nem az aki a suliból 2kor kisétál. én vagyok lenézve mert munkásruhában vagyok, mert csinálom amit mondanak. és engem röhögnek ki a korosztályombeliek anélkül hogy egyszer is próbálták volna azt a sok s*art amin keresztülmegyk heti 3 napot. elgondolkodtam hogy mégis közülük, a gimisek, infósok közül olyan elégedetlenek sokan az életükkel...
2009. nov. 10. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ndenkinek a saját problémája a legnagyobb. amolyan lokális dolog.
2009. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

jogos, nagyon elvesztette a szakmunkásképzés a presztízsét..:(

de többet is fogsz keresni ha jó szakember leszel, mint a munkanélküli diplomások:)

2009. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
aztán ha jössz ide gyakorira és megemlíted, hogy van munkád, ha kirúgnak is kapsz azonnal, akkor kapásból leugat a sok tanulatlan, hogy mennyire beképzelt vagy;)
2009. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, lejárt már annak az ideje, amikor "felnéztünk" a gimisekre. Sokkal többet megtanulsz a munkáról, tapasztalatot és gyakorlatot szerzel, ami mostanában kincset ér! Amúgy meg, nyavalyogni, szenvedni divat, tojd le, légy büszke arra, hogy te szereted azt, amit tanulsz.
2009. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel nem lehet mit kezdeni, emberi fail. a gimisek akik olyan okosnak hiszik magukat pont azok az olyan primitív elmék h lenézik a szakmunkásokat(persze tisztelet a nem kevés kivételnek).

Pedig nem csak a fizikai munka, tudnék nekik én is olyan feladatot adni papírra hogy egész nap afelett izzadnának(kőműves).


Egyébként munkával jobban eltelik az idő mint azzal hogy órán ül az ember, nem túl érdekes tananyagokat 'tanulmányozva'. Jó, hát te kérdező mégis csak 3 órával tovább dolgozol, de ők még nem voltak abban a helyzetben mint te úgyhogy nem is tudnak neki örülni hogy annyival hamarabb végeznek.

2009. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

"de többet is fogsz keresni ha jó szakember leszel, mint a munkanélküli diplomások:)"

igazad van nálunk kitört a parasztlázadás amikor bejelentettem szakmunkásképzőbe megyek \egy négyesem volt a többi jeles\Most a volt haverjaim nagy része munkanélküli én meg szerencsére válogatok a munkák közt két alkalmazottal alig bírjuk.Méltatlanul le van nézve a szakmunka a társadalom felől mert nem képesek felfogni,hogy az ember nem azért tanul szakmát mert másra nem jó,hanem valakit az érdekel és azt szeretné csinálni.Te meg ne keseregj gondolj arra,hogy ezt a sok nagyképű majmot fogod lehúzni nem kis pénzre pár év múlva.Az alkalmazottal "jelen esetben a főnököd" ne foglalkozz,de ha nagyon a bögyödben van akkor szúrj oda neki pl:találj hibát a munkájában és közöld vele az nem jó.A lényeg rendesen tanuld meg a szakmádat és nem lesz baj.

2009. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek a fentebb szólókkal.

Mindazonáltal én is siránkozom, de csak magamban, hogy mikor lesz egy unalmas órának vége egyetemen, mert szeretnék menni tovább. Sajnos rosszul osztom be a napom, ezért folyton fáradt vagyok, ami az ÉN hibám...

Tisztellek, és sosem néznélek le téged és társaid!

2009. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm... a többieknek is
2009. nov. 10. 20:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Talán nem szakmunkásképzőbe kellett volna menned...hanem mondjuk mehetnél egyetemre is és akkor tuti nem lenne gyakorlatod. ;)
2009. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

jogos a kérdés, valóban.

én gimis vagyok, de az erősebb gimi fajtájából (gyakorló gimnázium), és bizony, hogy bent kell ülnöm minden nap 5-ig... annyi különbséggel, hogy míg te létrán egyensúlyozol, meg egyéb dolgokat csinálsz, én versenyekre készülök. kinek a pap, kinek a papné. aztán ha hazaérek kajálok, pici szünetekkel 11-12-ig tanulok, és reggel fél hatkor kelek... hát nem egy örömélet ez se. de a fizikai munka nálam slusszpassz, egyszerűen ilyen vagyok. jobban mondva vagyunk... különbözőek. :)

persze ismerek beképzelt, idióta gimiseket, ráadásul már bukottakat is felvesznek (!!!!) bizonyos gimnáziumokba...

szóval ennyi. :)

amúgy meg csak azokat a munkásokat nem bírom, akik jól megbámulnak reggel suliba menet. egy ideje inkább szoknyát sem hordok. :D tegyük fel, három év múlva szépen kitáncolsz Angliába, és 10 év múlva már te fogod lenézni a mostani gimiseket. ;)

2009. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!