Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a Szlovákok történelme?...

Mi a Szlovákok történelme? Hogyan lett Szlovákia?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Idősebb vagyok Szlovákiánál :D. Elküldjem Szlovákia teljes történelmét? Alig pár oldal :D.


Látom tudsz helyesen írni. "Mik a szlovákok történelme?" Így helyes a mondat.


Mint nemzetiség elég régóta jelen vannak a Kárpát medencében, de önálló államként csak '94-től vagy '93-tól (?) léteztek, miután ketté szakadt Csehszlovákia.


Ami sajnos nagyon jellemző és nem csak rájuk, hogy a magyar nemzetiségű hőseinket/hírességeinket szlováknak titulálják továbbá a történelmi hagyományainkat is lemásolják. Lásd a címerüket, a himnuszukat. Wikin tudsz erről többet olvasni.

2013. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
f.ck ezt elrontottam. A kérdő szó valóban csak egyesszámban van.
2013. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Az elsővel lepacsizhatok, mert én is idősebb vagyok "Szlovákiánál". Igen, sajnos elcsenik a nagy történelmi eseményeinket, embereinket, ami nem is csoda, ha már a magyar Felvidéket is volt pofájuk ellopni tőlünk.
2013. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok kekeckedni, de jó aranybánya városunk, Körmöcbánya lakosságában mindig rendkívül gyér volt a magyar. Az is többnyire odavezényelt hivatalnok. A lakosság zöme német ajkú volt. Ez igaz más bányavárosokra is.

Továbbá megemlíteném, hogy ilyen alapon Magyarország történelme 896-ban kezdődik. Mert ugye Etelköz, Levédia, pláne az orosz sztyeppe nem magyar...

Hát ilyen fránya dolog a történelem. Persze ettől még hamisíthatják.

2013. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Könyvtárost felhívják:

-Jó napot, van Szlovákia történelméről könyvük?

-Igen, van.

-Rendben, akkor később befáradok érte.

-Á, hagyja, átküldöm SMS-ben...

2013. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
oké, de kicsit utána olvashatnátok is :) attól mert Szlovákia mint állam nem létezik csak 1991tol, még nem rabolt el semmit szerintem.. Mert akkor Csehországot is szidhatnátok, hogy el lopott ezt meg azt. Nem tehet arról, hogy a trianon által szétszakadt nagymagyarország.. ezzel megalakulván csehszlovákia.. és ekkor már a szlovák rész nem volt magyarország része, hanem csehszlovákiáé!
2013. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*1993. január 1
2013. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A szláv nyelvek a 12-13. században kezdtek szétválni.


Ekkor a Magyar Királyság már több száz éve létezett a Kárpát-medencében. Nem tudom, honnan vettétek azt, hogy joguk van a területre. (A magyar többségű, Dél-Felvidékre biztos, hogy nem lenne semmi joguk)

2017. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!