Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mekkora jövője lehet egy...

Mekkora jövője lehet egy kezdő magyar írónak?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánatot kérek a hosszú szövegért.

14 éves fiú vagyok, amióta az eszemet tudom, érdekel az irodalom és az írás. Már egészen kicsiként is annyira vonzottak a betűk, hogy félig autodidakta módon ötéves koromban megtanultam írni-olvasni.

Azóta is rengeteget olvasok, a magyar írók közül Jókait, Mikszáthot, Móriczot, Karinthyt meg Csáth Gézát. A világirodalom alakjai közül a kedvenceim Maupassant, Victor Hugo, Dumas, Zola és szeretem a kortárs írókat is, mint például Márquez. Bár őszintén szólva nem tudom, mennyire számít az, hogy milyen könyveket olvasok.

A lényeg, hogy nagyon szeretnék író lenni. Már tizenegy éves koromban írtam egy kisebb regényt, a gond csak az, hogy tollal és papíron. Ha bemásolnám egy Office dokumentumba, úgy 100 oldalas lenne. Mostanában leginkább novellákat, elbeszéléseket írok. A magyar tanárom szerint nagy tehetség vagyok. És szép eredményeket értem el néhány magyar irodalom versenyen.

A gond csak az, hogy a hírek szerint nagyon nehéz Magyarországon íróként megélni. Sőt, tudtommal a kortárs magyar írók többsége elsősorban nem a könyveiből él, hanem valamely más munkájából, mint például az újságírás vagy saját vállalkozás.

Egyáltalán nem akarok gőgősnek tűnni, de ha tényleg megvan bennem az, amit állítanak mások, akkor íróként is normális életet tudnék élni az anyagiak szempontjából?

Ha a válasz: nem, akkor sem adom fel. Nem az anyagiak a legfontosabbak, tudom, hogy fényűzés nélkül is lehet boldog életet élni. No nem mintha híres íróként is olyan nagy fényűzésre számítanék.

Gondoltam már arra, hogy ha sikerülne befutni, akkor esetleg idegen nyelvekre is lefordítanák a műveimet, de nem nagyon hallottam olyan íróról a közelmúltban, aki külföldön is nagyot robbant volna.

Kivétel talán Kertész Imre.

Szerintetek van jövője egy magyarországi írónak az elkövetkezendő években/évtizedekben.



2013. nov. 21. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Kamu vagy.


Tudod hol hibáztál a jól felépített hazugságodban? két helyen: Maupassant és hogy fiúnak irtad magad:D


Legközelebb okosabb legyél:D

2013. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mekkora jövője lehet íróként? Amúgy hát ez az alkotásától, amit alkot(ott) is függ, meg hát nemtom.
2013. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem olvashatok Maupassant-regényeket attól, amiért fiú vagyok :)
2013. nov. 21. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Első? Maupassant NEM csak a nők szeretik! A férjemnek és a fiamnak is egyik kedvence.

Ahhoz, hogy el olvassák az írásaidat, meg kellene jelentetni is. Ez ma Magyarországon igen nehéz.

Ha komolyan gondolod, amit írtál, próbáld felvenni a kapcsolatot valamelyik befutott íróval. Pl. Lőrincz L. László vagy Eszterházy Péter. Az ő könyvei Németországban is sikeresek. Ők többet tudnak segíteni, mint az ide írogató laikusok.

2013. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldön is be akarsz futni, akkor olyan emberekkel alakíts ki jó kapcsolatot, akik magyarról angolra jól fordítanak. Ezt teljesen komolyan mondom. Ha tényleg jókat írsz, és egy nagyon tehetséges műfordító foglalkozik a munkáiddal, akkor akár arra is lehet esélyed, hogy pl. egy angliai vagy amerikai könyvkiadó elfogadja a kéziratodat. Persze az sem mindegy, milyen témájú műveket írsz. Csak olyasmivel lehet sikeressé válni, amire van igénye a mai embereknek.
2013. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megélni nem fogsz belőle, semmilyen szinten.

Azt javaslom tanulj valami mást amiből megélsz. Írni bárhol, bármikor lehet végzettség nem kell hozzá, fejleszteni elsősorban olvasással lehet.

Jövőjük van az íróknak, de ugyanúgy, mint az eddigi korokban kell mellé valami plusz.

2013. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első: 'hüjeség', amit írsz, faterom és barátom is nagyon bírja Maupassant-t.

Kedves kérdező: neked pedig sok sikert kívánok az álmaid elérésében.

2013. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!