Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ajánlana valaki olyan könyvet,...

Ajánlana valaki olyan könyvet, amiben Magyarország kultúrájának, és művelődésének a helyzetéről olvashatnék, kb a 20-as évektől napjainkig?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
google.hu
2009. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pfff...kössz. 3 napja ezt guglizom. sztem próbáld ki....
2009. nov. 24. 00:37
 3/6 anonim ***** válasza:

- Ormos Mária: Magyarország a két világháború korában 1914–1945

- Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században

- Püski Levente: A Horthy rendszer (1919-1945)

- A magyar ugar. A kiegyezéstől a II. világháború végéig. (Társadalomtörténeti háttér információ.) Összeállította: Léderer Pál.

- Magyarország társadalomtörténete II. 1920-1944. Szerkesztette: Gyáni Gábor. Bp.

- Andorka Rudolf: Gyermek, család, történelem. Történeti demográfiai tanulmányok. Bp., 2001.

- Borbándi Gyula: Népiség és népiek. Bp., 1999.

- Filozófia és kultúra. Írások a modern magyar művelődéstörténet köreiből. Bp., 2001.

- Gratz Gusztáv: Magyarország a két világháború között. Bp., 2000.

- Kovács Imre: Népiség, radikalizmus, demokrácia. Bp., 1992.

- Mítoszok, legendák, tévhitek a 20. századi magyar történelemről. Szerk.: Romsics Ignác. Bp., 2002.

- A népi mozgalom és a magyar társadalom. Szerk.: Sipos Levente és Tóth Pál Péter. Bp., 1997.

- Pölöskei Ferenc: Horthy és hatalmi rendszere. Budapest, 1977.

- Püski Levente: Társadalmi érdekképviselet és konzervativizmus. Debrecen, 1996.

- Romsics Ignác: Helyünk és sorsunk a Duna-medencében. Bp., 1996.

- Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Bp. 1989.



Ezek többnyire egyetemi tanulmányok, tananyagok (én is a bibliográfiánkból vettem ki, pont ezt a kort tanuljuk most). A legkönyebben valamelyik egyetem könyvtárában találod meg őket.

2009. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
fhú, köszi szépen. nagyon sokat segítettél:)
2009. nov. 28. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen, amúgy először félreolvastam a kérdést, mert ezek a művek csak '45-ig taglalják a témát általában.

1945-től napjainkig ugyanezek a szerzők dolgozták fel a témát nagyrészt, tehát Romsicsnak vagy Ormosnak ugyanúgy lesznek '45 utáni művei, vagy Ungváry Krisztiánnak, stb.. Náluk pedig már "wikin" is kiírják a műveiket.

Jó olvasgatást!;)

2009. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem őket. Szakdolgozathoz kellenek, úgyhogy tényleg sokat segítettél:)
2009. nov. 30. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!