Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkanelküliek! Külföldön...

Munkanelküliek! Külföldön dolgozok! Titeket is zaklat a tarsadalombiztositas?

Figyelt kérdés
Milyen alapon követelnek penzt a TB-nel olyanoktol, akik külföldön tartozkodnak (de van magyar cimük) ha az a sok munkanelküli semmit sem fizet be. Ott a sok roma, a hajlektalanok, a melyszegeny magyarok, soha egyikük sem fizetett be, es öket beken hagyjak! Ismerösöm evek ota nem dolgozik, öt se bantjak. Ellenben, ha kint eltel külföldön par evet, hiaba bizonyitod be, hogy kint voltal biztositva, csesztetnek. Szazezres szamlakkal akarnak lehuzni. Ez teljesen jogtalan.

2014. jan. 11. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben a magyar állampolgár az Európai Gazdasági Térség (EGT) valamely tagállamában vállal munkát, akkor rá annak a tagállamnak a szociális biztonsági szabályai vonatkoznak, ahol keresőtevékenységet folytat és kizárólag ott kötelezett járulékfizetésre.

A magyar jogszabályok alapján fennálló társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettség rá nem terjed ki, illetve annak önkéntes teljesítésére sincs lehetősége.

[link]


[link]

2014. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Külföldi munkavállalás esetén is kell fizetni ide haza TB-t mivel ez adó és akinek van magyar lakcíme annak kötelessége fizetni mivel ha hazajön és itt venné igénybe az eü. szolgáltatást akkor koppanhat.

Amennyire tudom ezt előre be kell jelenteni ha valaki külföldön dolgozik és már nem fizetne nekik.

A munkanélkülieknek is ugyanúgy kell mert adó és behajthatják ám.

Ez van ez Magyarország!

Amúgy a munkanélküliek 1 évig igényelhetnek TB fizetést az önkormányzattól. Ezt először a munkaügyi központban kell elintézni valami papírt adnak amivel igénybe lehetne venni. Ha jól tudom az okmány irodába de nem vagyok ebbe olyan biztos.

Amúgy én is voltam munkanélküli 10 hónapig. Persze TB-t én sem fizettem lustaságból nem vettem igénybe igazából.

Nem zaklattak érte, de amikor elkezdtem egy képzést amivel támogatott lett a TB-m akkor küldtek egy papírt hogy rendezzem a dolgot menjek be a TB-hez és kérjek csekket hogy az elmaradást fizetni tudjam. Amikor lett munkahelyem akkor fizettem rendesen a hátralékot szerencsére nem volt sok csak 5 hónapot kellett fizetnem.

Persze a kamatot is ráterhelik ha ők szólnak hogy már fizetni kéne és te nem teszel érte semmit.

Ez van!

Ez adó amit fizetni kell!

2014. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, ha valaki külföldön dolgozik, ott fizet biztosítást, akkor az itthoni rendszerből ki kell jelentkeznie.
2014. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Az aki külföldön dolgozik, annak otthon ideiglenesen meg kell szüntetnie a TB-t. Ha valaki ezt az utazása előtt megtette, vagyis kitöltötte a formanyomtatványt, és kérte a TB ideiglenes megszüntetését azt a Társadalom biztosító nem zaklatja.

A törvény nem tudása meg nem mentesít fel senki a büntetés alól.

Arra nem lehet hivatkozni, hogy "nem tudtam", mert a tévében is többször volt erről szó, és mindenki előtt ott az internet ami több oldalon is leírja. Sőt szinte mindenkinek van telefonja, elég lett volna felhívni a TB-t és megkapta volna az infót.


Szóval ha téged zaklatnak akkor nem jogtalanul teszik, ha nem tettél lépéseket ez ügyben,

2014. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem senki sem zaklat, pedig 2 eve külföldön dolgozom.
2014. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Van a törvényben olyan hogy nem lehet 2 helyre fizetni tehát 2 országba fizetsz akkor magyarországit nem veheted igénybe.....más kérdés nem nézik ezt....tehát ha te bizonyítód máshol fizetted akkor elméletben nem kérhetik a mivel törvénybe ütköztél kettős fizetés miatt...kettős tb fizetés valahol olvastam.....tehát pl egy kettős állampolgár aki máshol is fizet tb az ha moban van nem veheti igénybe a magyar egészségügyi szolgáltatást....de ugye ezt senki sem vizsgálja így előfordulhat valaki itthon műtéti magát havi 6000 befizetéssel milliókért miközben ahol pl el baromi drága lenne a műtét...
2014. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az Unióban dolgozol, tök mindegy, melyik országnak fizeted a TB-d (illetve a munkaadód), ki kell váltanod az európai egészségbiztosítási kártyát, és bármelyik EU-s tagállamban igényelhetsz ellátás.
2014. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fiamtol olyan idöszakra is követelik a penzt, amikor meg iskolaba jart! Hiaba vitt be papirt 3-szor is. Hiaba igazolt barmit, hogy evekig külföldön volt stb.

Bezzeg, a romatelepek lakoit nem merik ezzel zaklatni. De ök azert szülhetnek korhazban, es ellatjak öket minden teren. Van olyan (roma) ismerösöm, aki evek ota nem dolgozik es meg soha nem követelte töle a NAV ezt a penzt. Szoval ide is vagy egyenlöseget, vagy pedig engedjek el a magyarnak is a hatralekot.

2014. jan. 12. 02:51
 9/11 A kérdező kommentje:

A harminc eve külföldön elö testveremnek is kiküldte a levelet a TB, hogy fizessen. Nekem is kiküldte, pedig majdnem husz eve elek külföldön. Ki kellett jelentkeznünk a szülöi hazbol, hogy ne kelljen fizetni.

Erdekes lesz a szitu, amikor majd megörököljük a hazat...

Vagy pl. a fiam esete. Az olyan idöszakokra, amikor a fiam munkanelkülikent lakott nalam külföldön, milyen jogon követel töle a NAV barmit is? Elmeletileg sem tudta volna igenybevenni a magyar egeszsegügyet! Hiszen a közeleben sem volt az orszagnak.

...Az a millio ember, aki Magyarorszagon el, es nem fizet TB-t, mert nincs munkaja, se vagyona. Övelük mi lesz?

2014. jan. 12. 03:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdés! Elmentetek az akkori apeh-hez és kijelentkeztetek az itthoni tb rendszerből??? vagy csak simán kimentetek külföldre dolgozni. nem mindegy.
2014. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!