Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító...

Szerintetek nem felháborító ez az új közösségi önkéntes munka (KÉNYSZERMUNKA)?

Figyelt kérdés
Szerintem kiborító! Az embereknek naponta 8-9 órája van amik a délutánba nyúlik...erre még azzal zsarolják hogy menjen el kényszermunkára mert ha nem akkor azzal zsarolják hogy nem érettségizhet... meg megszabják hogy naponta mennyit lehet nehogy gyorsan le lehessen tudni ezt a sz*rt.... kiborit... azon az időn már tanulni is lehetni... meg egy évbe nem lehet megcsinálni az egészet... de ne zavarja őket hogy mindenki olyan helyre megy ahol van protekciója és beirják ugy hogy ott sem volt??? Tudom h ezt azért találták ki hogd legyen felelősségtudata a gyerekeknek de ezzel szerintem mellélőttek mert ezzel mindenki csak azt tanulja meg h hogyan bujjon ki a kényszermunka alól...
2014. jan. 11. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Én tök szívesen mennék :) Sajnos ezt pont azután találták ki, miután én végeztem. És magamból kiindulva az a "tanulással" töltött délután az úgysem tanulással menne el :D Amúgy 50 óra az nagyon nem sok. Hidd el, lesznek ennél rosszabb dolgok az életben!

Én orvosira járok, itt egyes évek elvégzése után kötelező nyári gyakorlat van. Az első év után (nyáron!) kötelező ápolástani gyakorlat volt, ami 160 óra ingyenmunka, ahol a nővérek ugráltatnak, a gyógyszerek beadásától a fürdetésen át a pelenkázásig mindent rád sózhatnak. Képzelheted, hányszor hangzik el a "De hát én orvosnak tanulok, nem azért járok ide, hogy demens betegeket pelenkázzak" kifejezés. És persze sokan itt is kibújnak a gyakorlat elvégzése alól.

Amúgy Amerikában ez például teljesen természetes:

[link]


Csak itt nyavalyog mindig mindenki :)

(Nem, nem vagyok FIDESZ-es, csak ez a véleményem)

21/L

2014. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Én nevetségesnek tartom ezt az egészet.Pont abban az évfolyamban vagyok, akiknek először kell ezt csinálni.

Igazából a célját nem értem az egésznek.Engem ez semmire nem fog megtanítani, az életre nem készít fel, gyakorlatilag az egész program abból áll, hogy te most vagy leszel ötven órára az ingyen munkaerőnk, persze egy csomó felesleges megkötéssel, vagy hiába tanultál egész eddigi életben, mert tőlünk aztán nem kapsz érettségi oklevelet.

Azt mondom, hogy még élvezhető is lenne, ha másképpen oldották volna meg.Nem értem, hogy mire jó a napi 4 óra, meg az összes többi kitétel, ha végeredményként úgy is meg kell lennie az ötvennek.Vagy az miért jó, hogy ehhez kötik, hogy érettségizhetek-e vagy sem?Hát nem azért fogok leérettségizni, hogy egyetem után az én zsebemből húzzanak ki pénzt, ha ők úgy akarják?a fenéket, előtte próbáljuk ki, hogy beválnál-e fizetetlen rabszolgának.

Vagy javítsatok ki, ha nincs igazam.

2014. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezt azért találták ki, hogy irányíthatóvá válj. Az én időmben amikor a szocializmus alapjait raktuk le, társadalmi munkának hívták. Most más neve van a gyereknek.

Kötik az ebet a karóhoz.

2014. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudok arról, hogy egy év alatt nem lehetne letudni.

Van állatod? Nincs, de szeretnél? Ekkor egy menhely jó választás. Sokat megtudhatsz az állatokról.

Játszol valamilyen hangszeren? Énekelsz? Mehetsz beteg, vagy fogyatékos embereknek zenélni, vagy énekelni.

Vagy csak a tudomány érdekel? Próbálkozz meg a tanítással. Nem véletlenül mondták az ókoriak, hogy tanítva tanulunk.

Milyen pályára készülsz? Ha orvosnak, akkor irány a kórház.

Egy évig heti egy óra, akár szombaton vagy vasárnap. Vagy nyáron napi három óra 17 napig.

Vagy, ha semmit sem találsz, amit szívesen csinálnál, akkor menj át estire. Ott nincs kényszermunka.

2014. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha érdekel a 20. század történelme, akkor menj meghallgatni az öregeket. Ők szívesen adnak történelemórákat, amikor az életükről mesélnek.

De ismétlem, estin nincs ilyen.

2014. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekünk el is mondták hogy nem lehet megcsinálni egy év alatt! Mert mondtam a tanáronnak h nyáron elmegyek egy oviba ahol van 5 gyerek es beülök a sarokba.... vagy valami es azt mondta h nem lehet egybe elvégezni... mert az nem arrol szol h felelőségteljesen csinálom... de és ha valaki minnél előbb le akarja tudni a francba? Még azt se hagyják!
2014. jan. 13. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a tanárodnak, hogy ezt te nem felelősségteljesen csinálod, hanem csak a kötelességedet akarod teljesíteni minél előbb.

Akkor majd két nyáron fogsz beülni az óvodába.

2014. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!